banner15

Putin: Batı yaptırımları kısa sürede kaldırılmayacak

Rusya Devlet Başkanı Putin, dün halka açık düzenlenen toplantısında Kırım, Suriye ve Panama Belgeleri hakkındaki soruları cevapladı

Putin: Batı yaptırımları kısa sürede kaldırılmayacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin dün halkla yıllık açık toplantısını yaptı.

3 saat 40 dakika devam eden ve birçok Rus medya kuruluşu tarafından canlı olarak yayınlanan toplantıda Putin, Rus vatandaşlarının ağırlıklı olarak sosyal ve ekonomik konular, fiyatları, maaşlar ve Kırım'daki sorunlar hakkındaki sorularını cevaplandırdı.

Soruların önemli bir kısmı Suriye'deki durum ile Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkiler hakkında oldu.

12 yaşındaki Vary isimli bir çocuk "Eğer Erdoğan ve Poroshenko denizde boğulursa önce kimi kurtarırsınız?” sorusuna Putin: "Boğulmak isteyen adamı kurtarmak imkansızdır” diye cevap verdi.

Putin, Batılı yaptırımlar hakkındaki sorulara yanıt verirken bu yaptırımlar devam ettikçe Rusya’nın da onlara karşı gıda ambargosunu iptal etmeyeceğini söyledi.

Putin'in en şaşırtıcı cevabı yakın zamanda, Batı medyasında ilan edilen ve Rus liderin de yolsuzluklarını ifşa eden Panama Belgeleri'nin gerçek olduğuna inandığı cevabı oldu. Ancak Putin bu iddiaların yayınlanmasının kimseyi suçlama olarak kabul edilmemesini de söyledi.

Putin, Çeçen lider Kadirov’un Rusya muhalefeti hakkında çelişkili ifadeleri hakkındaki soruya"Kadirov karmaşık iç deneyimler yaşadı. Birkaç sene ormanda militanlarla savaştı. Onu anlamalıyız” diye cevap verdi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, canlı toplantıda yaklaşık 80 soruyu cevaplandırdı.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2016, 10:21
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48