Putin Güvenlik Konseyi ile Ukrayna'yı konuştu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'da yaşanan krizin bu ülkenin iç sorunu olduğunu ve Rusya'nın dışında geliştiğini söyledi.

Putin Güvenlik Konseyi ile Ukrayna'yı konuştu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna ve Kırım'da yaşanan olaylara kayıtsız kalamayacaklarına vurgu yaparak "Şimdi hep beraber Ukraynalı dostlarımız, ABD ve Avrupalı partnerlerimizle nasıl ilişki kuracağımızı düşünelim" dedi.

Soçi'de Güvenlik Konseyi daimi üyeleriyle bir araya gelen Putin, toplantının gündem maddelerinden birinin Ukrayna ve Kırım'da yaşanan gelişmeler olduğunu ifade etti.

Putin, Ukrayna ve Kırım'da yaşanan olaylara kayıtsız kalamayacaklarına vurgu yaparak, "Her şeyden öne bunun Ukrayna'nın iç sorunu olduğunu söylemeliyim. Ancak maalesef hepimiz anlıyoruz ki öyle ya da böyle bu krizin içinde yer aldık. Şimdi hep beraber Ukraynalı dostlarımız, ABD ve Avrupalı partnerlerimizle nasıl ilişki kuracağımızı düşünelim" dedi.

Güvenlik Konseyi toplantısına, Başbakan Dmitriy Medvedev, Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un yanı sıra diğer daimi üyeler katıldı.

Toplantıda, Ukrayna'nın yanı sıra Latin Amerika ve Karayip Körfezi ülkeleriyle ilişkilerin ele alındığı ifade edildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2014, 19:21
banner53
YORUM EKLE

banner39