banner15

Putin: Kafkaslar bağımsız yaşayamaz

Kremlin’in desteklediği ilk Çeçenistan lideri Ahmet Kadirov’un 60. doğum günü sebebiyle açıklamalarda bulunan Putin, Kafkas cumhuriyetlerinin bağımsız yaşayamayacağını dile getirdi

Putin: Kafkaslar bağımsız yaşayamaz

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Kafkas cumhuriyetlerinin bağımsız yaşayamayacağını, bir kısım ülkelerin ekonomik ve siyasi olarak işgal edecekleri bölgeyi Rusya’yı zayıflatmak için kullanacaklarını iddia etti.

Kremlin’in desteklediği ilk Çeçenistan lideri Ahmet Kadirov’un 60. doğum günü sebebiyle Çeçen devlet televizyonu Vaynah’ın direktör yardımcısı Medina Edelbiyeva ve Çeçenistan Cumhurbaşkanlığı basın sekreteri Alvi Kerimov’un sorularını yanıtlayan Putin, bölgenin Rusya’dan ayrılmasını isteyenlerin ne söylediklerini bilmediklerini kaydetti.

Bir ülkenin topraklarından bir kısmı ile ilgili problemleri reddettiği zaman o ülkenin tamamı ile yok olmasının başladığını anlatan Putin, “Ahmet Kadirov’un dediği gibi, Kuzey Kafkasya cumhuriyetleri tek başına bağımsız var olamazlar. Bilinen yabancı güçler tarafından ekonomik ve ruhsal olarak işgal edilir. Sonrasında da Rusya’yı zayıflatmak için kullanılır” dedi.

Putin, Çeçenistan lideri Ramazan Kadirov’un işini iyi yaptığını ve savaşla anılan bir ülkede durumu tersine çevirdiğini söyledi. Tüm insanların zayıf ve güçlü yanlarının olduğunu, Kadirov’un da herkes gibi bir kısım problemleri olabileceğini vurgulayan Putin, “Ancak o güvenilir bir insan. Ben bunu çok takdir ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2011, 09:59
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35