banner15

Putin: Suriye'de amacımız IŞİD değil Esad'dı...

Putin, daha önce yaptığı "Suriye’de asıl amacımız terörle mücadele" açıklamasının tam tersi, "amacımız IŞİD’i vurmak değil, Esad’ı güçlendirmek idi" açıklaması geldi

Putin: Suriye'de amacımız IŞİD değil Esad'dı...

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye'deki Rus askeri gücünün ana hedefi olan Suriye devletini güçlendirilmenin amacına ulaştığını söyledi.

Rus lider, Rusların Suriye’deki askeri operasyonlarının Moskova'nın dünyanın lider ülkeleri ile ilişkilerinin yeniden oluşumunu sağladığını söyledi. Putin daha önce de Suriye’de Rus birliklerinin ana hedefinin terörle mücadele olduğunu bildirmişti.

Interfax ajansı St. Petersburg'da bir medya forumunda konuşan Putin’in şu sözlerine yer verdi:
"Biz orada görevimizi yerine getirdiğimiz bir gerçektir. Ancak Suriye’de radikal değişim gerçekleşti demek için çok erkendir. Bizim görevimiz öncelikle Suriye’nin devlet yapısını ve meşru yönetimini güçlendirmek oldu”

Putin Suriye'deki Rus askeri operasyonlarının terörle mücadelede diğer ülkelerle işbirliğine katkıda bulunduğunu da savundu.

Rus lider buna örnek olarak da ülkesinin ABD ile ilişkilerin örnek gösterdi. "Biz iki ülke arasında bilgi alışverişi merkezi oluşturduk, devamlı olarak istişareler yapıyoruz, özellikle belirtmeliyim ki Suriye’de barışı sağlamak ve onu denetlemek için mekanizmalar oluşturduk” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2016, 17:57
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48