Putin: Suriye'ye yardım ederiz

Viladimir Putin, St Petersburg'da yaptığı açıklamada, bir soru üzerine saldırı durumunda Suriye'ye gereken yardımları göndereceklerini söyledi. Putin, yardımları askeri ve ekonomik olarak açıkladı

Putin: Suriye'ye yardım ederiz

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ruya Devlet Başkanı Viladimir Putin, ev sahipliğini yaptığı G-20 Zirvesi'nin sürdüğü St Petersburg kentinde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Putin, basın toplantısında bir gazetecinin "Suriye'ye saldırı durusunda yardım edecek misiniz?" şeklindeki sorusu üzerine "Yardım edecek miyiz? Evet edeceğiz. Biz zaten yardım yapıyoruz da... Biz silah gönderdik. Ekonomik anlamda da yardımlarımız olacak. İnsani olarak da yardımlarımızı sürdüreceğiz" dedi. 

Rusya Başkanı Putin, Suriye konusunda kendisinin de Obama'nın ortak amacının uluslararası barışın sağlanması olduğunu ancak yapılan görüşmelerde kimsenin kendi fikrinden taviz vermediğini söyledi

Putin, Suriye konusunda tüm ülkelerin uluslararası kurallara uyması gerektiğini ifade etti.

Rusya konusunda karar verilecek yerin St Petersburg olmadığını belirten Putin, G-20'nin böyle bir özelliğinin de olmadığını ifade etti.

"KİMYASALI DİRENİŞÇİLER KULLANDI"

Putin, Suriye'deki kimyasal saldırının direnişçiler tarafından yapıldığını iddia ederek, direnişçilerin bu saldırıyla dış müdahalenin yolunu açmayı hedeflediklerini ileri sürdü.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2013, 17:17
banner53
YORUM EKLE

banner39