banner15

Putin'den gerilimi artıracak açıklamalar

Türkiye'den özür beklediğini açıklayan Rusya Devlet Başkanı Putin, bir kez daha "Sırtımızdan bıçaklandık" dedi

Putin'den gerilimi artıracak açıklamalar

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye sınırında düşürülen Rus uçağıyla ilgili "Terörle mücadelede partner saydıklarımızın bizi sırtımızdan haince bıçaklamasını kesinlikle açıklanamaz buluyoruz" dedi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, kendisine 'güven mektubu' sunacak 15 ülkenin büyükelçileri ile bir araya geldi. Görüşme öncesinde, Türk F-16'ları tarafından düşürülen Rus savaş uçağına hakkında açıklamalarda bulunan Putin, bir kez daha 'Sırtımızdan bıçaklandık" dedi.

Putin, açıklamasında şunları söyledi: Terörle mücadelede partner saydıklarımızın bizi sırtımızdan haince bıçaklamasını kesinlikle açıklanamaz buluyoruz. Türkiye, bilinçli olarak ilişkileri çıkmaza sürüklüyor gibi görünüyor. Buna üzülüyoruz.

Suriye hava sahasında iki gün önce olanlar hem 'aklıselime' hem de uluslararası hukuka aykırıydı. Nitekim uçağımız Suriye hava sahasında düşürüldü. Ankara'dan da bu konuda henüz anlaşılır bir açıklama duymadık. Bizden özür dilenmediği gibi, kimse bize zararın telafi edileceğini ya da suçluların cezalandırılacağını da söylemedi.

Kimileri teröristleri hoş görüp yasadışı petrol ticaretinden para kazanıyor. Teröristleri ve onların yasadışı biçimde petrol, insan, uyuşturucu, sanat eseri ve silah ticareti yapmasının üstünü örtmekle kalmıyor, aynı zamanda bundan milyarlarca dolar kazanıyorlar.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 13:26
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35