banner15

Putin'den itiraf: Yeni silahlarımızı denedik

Rus lider Putin bir televizyon programında yaptığı açıklamada ordusunun gerçek savaşlarda yer almasının kabiliyetlerini geliştirdiğini söyledi

Putin'den itiraf: Yeni silahlarımızı denedik

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya lideri Vladimir Putin katıldığı bir televizyon programında ülkesinin askeri güç olarak varolduğu ülkelerde hem yeni silahlarını test ettiğini hem de ordu kabiliyetini geliştirmesine faydası olduğunu söyledi.

Times'ta yer alan habere göre, Putin televizyondaki soru-yanıt programında "Savaş meydanında silahlı güçlerimizi kullanmak eşsiz bir deneyim, silahlı güçlerimizi geliştirmek için eşsiz bir araçtı. Hiçbir tatbikat çatışma koşullarında güç kullanımıyla kıyaslanamaz " dedi.

Putin ayrıca "Kâğıt üzerinde yeni silahlara sahip olmak bir şey, ancak gerçekte nasıl çalıştıklarını görmek çok başka bir şey. Subaylarımız ve generallerimiz çağdaş silahlı çatışmanın ne demek olduğunu anlamaya başladılar" diye konuştu.

Putin'in programda, Suriye'deki Rus güçlerinin sadece görevleri bittiğinde ülkeden ayrılacağını söylediği ve "Askerlerimiz dünyanın bu kritik önemdeki bölgesinde Rus çıkarlarını güven altına almak için orada" dediği belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2018, 14:11
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48