banner15

Putin'den nükleer korunma talimatı

Putin nükleer tehditlere karşı vatandaşları koruma zahirelerini artırma talimatı verdi

Putin'den nükleer korunma talimatı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, nükleer tehditlere karşı vatandaşların korunması için özel zahirelerin gözden geçirilmesini emir etti.

İlgili kurumlara aynı zamanda bu zahirelerin envanterini yapmak, teknik olarak eskimiş malzemeleri belirleme görevi verildi. Interfax ajansına göre, Güvenlik Konseyi toplantısında konuşan Putin nükleer, kimyasal ve bakteriyolojik tehditlere karşı Rusya vatandaşlarının korunmasında kullanılacak zahirelerin depolarının yeniden doldurmasını istedi.  

Putin, "Bu koruma zahirelerinin yeniden dökümü yapılarak, kullanma süresi geçenler belirlenmeli ve onların yeri modern örnekleri ile doldurulmalıdır. İnsanlarımızı korumada kullanılacak yeni örnekler yerli üretim malları olmalıdır. Rusya bunu yapacak teknik kapasiteye sahiptir ” dedi. "Her şeyden önce nükleer tesislerin, tehlikeli radyasyon, kimyasal ve biyolojik madde ve malzemeleri üretim merkezlerin güvenliği sağlanmalıdır." açıklamasında bulundu.

Putin ayrıca, Japonya'nın Fukushima şehrindeki nükleer santral kazası ya da Çin'deki zehirli maddeler deposundaki yangında olduğu gibi tehditlere karşı Rus halkının korunması için tedbirler alınmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2015, 15:08
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35