banner15

Putin'den 'sert' açıklama: Ciddi sonuçları olacak

Sınırda düşürülen uçakla ilgili açıklama yapan Putin, "Uçaklarımız ve pilotlarımız Türkiye'yi hiç tehdit etmedi" dedi. Putin, olayın ciddi sonuçları olacağını savundu.

Putin'den 'sert' açıklama: Ciddi sonuçları olacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Sınırda düşürülen uçakla ilgili Rusya Devlet Başkanı Putin'den ilk açıklamalar geldi. Putin, uçağın düşürülmesinden dolayı Türkiye'ye yönelik sert açıklamalarda bulundu. Putin, "İki ülke ilişkileri açısından ciddi sonuçları olacaktır" diyerek adeta tehdit etti. 

"Rus uçağının Suriye’de düşürülmesi olayı terörle mücadele çerçevesinin dışına çıkıyor. Sırtımızdan bıçaklandık" diyen Putin'in konuşmasından öne çıkan bölümler şöyle:

Rus uçağı ve pilotları, Türkiye için hiçbir şekilde tehdit teşkil etmedi. Bu çok açık.

Suriye’de düşürülen Rus uçağı, IŞİD’le savaş görevini yerine getiriyordu. Teröristlere önleyici vuruşlar gerçekleştiriyordu.

Savaş uçağı Türk sınırına 4 kilometre uzaklıktaydı.

Türkiye, Rusya’nın ABD ile bu tür olayların önlenmesi konusunda anlaşma imzalamış olmasına karşın Rus uçağını vurmuştur.

Uçağın düşürülmesinin Türk-Rus ilişkilerine ciddi sonuçları olacaktır.

Rusya, Türkiye’ye sadece komşu olarak değil, aynı zamanda dost bir ülke olarak yaklaşmıştır. Böyle bir adım kimin işine yarardı bilemiyorum ama bizim buna ihtiyacımız yok.

Türkiye, Rus uçağının düşürülmesinden sonra acilen Rusya ile iletişim kurmak yerine, sanki uçağı Rusya düşürmüş gibi NATO’ya başvurdu.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2015, 08:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim Sarı
İbrahim Sarı - 4 yıl Önce

Putin diğer komşularının yanı sıra Türkiye'yi taciz etmeyi doğal görüyor anlaşılan.

banner39

banner36

banner37

banner35