banner39

Rahmet Kervanı Peygamber sevgisini taşıyor

Rahmet Kervanı, Malezya’da yeni kurulan bir grubun adı. Sanatçıların gönüllü olarak bir araya geldiği Rahmet Kervanı’nın amacı gençleri Sevgili Peygamberimizin sevgisiyle buluşturmak. Sufiyane eserler seslendiren müzik grubu, Malezya'nın farklı bölgelerinde dinletiler gerçekleştiriyor.

Asya 24.02.2015, 23:41 24.02.2015, 23:41
Rahmet Kervanı Peygamber sevgisini taşıyor

Malezya'da, gönüllü sanatçıların kurduğu bir grup: Rahmet Kervanı. Grubun üyeleri amacını Sevgili Peygamberimizin sevgisini genç gönüllere düşürmek ve Peygamberimizin onları ne kadar sevdiğini ortaya koymak ve gençlerin kendi dilleri ve eylemleriyle Sevgili Peygambere olan sevgilerini anlatmalarına aracı olmak.

Profesyonel müzik grupları olan Affandy, Andy Flop Poppy, Şeyh Razi, Muhibbian'ın destek verdiği ‘Rahmet Kervanı’ Peygamber Efendimizin, gençlerle ilgili düşünceleri ve beklentilerinin anlaşılması için etkinlikler düzenliyor.

GENÇLERE MÜZİKLE SESLENİYORLAR

Dinletilerin düzenlendiği Cufica; aynı zamanda çeşitli hat sanatı çalışmaları ve tasarımlara yer veren bir merkez. Buradaki etkinliklere katılanlar da Kuala Lumpur'da yaşayan eğitimli Müslüman gençler. Onların ortak özelliği ise Peygamber Efendimize olan muhabbetleri ve sufiyane müziklere  olan bağlılıkları.

‘Rahmet Kervanı isimli oluşumda pop ve rock sanatçıları da var. Bu oluşumun ilham kaynağı Hz. Peygamber sevgisi ve bunu yeni bir ifade tarzıyla gündeme taşımak. Rock şarkıcısı, söz yazarı ve besteci Affandi, Rahmet Kervanı'na destek vermekten dolayı kıvanç duyduğunu ifade etti. Affandi, Rahmet Kervanı ile ilgili şunları söyledi: 

“MUHABBETİMİZİ YANSITIYORUZ”

“Rahmet Kervanı programına destek amacıyla buradayım. Bazı parçalarımla bugünkü etkinlikte yer alacağım. Sivil bir inisiyatif olan ‘Rahmet Kervanı’ özellikle gençlerin bir araya gelmesi ve İslam'a bağlılıklarını bir şekilde bu birliktelik içinde ifade etmelerinin bir ürünü. Bu etkinlikle Allah’a ve Peygamber Efendimize bağlılığımızı bir grup ruhu içinde ortaya koymayı ve bir bilinç gelişimini sağlamayı hedefliyoruz. Bu programda olmaktan şeref duyuyorum.”

Rahmet Kervanı ve Hilal Prodüksiyon Merkezi Kurucusu Machtar Tahir, Peygamber Efendimize olan muhabbet ve bağlılıklarını müzik sanatıyla ortaya koymayı amaçladıklarını ve hedeflerinin gençler olduğunu söyledi. Etkinliklerde alanında uzman hocaların da davet edildiğini ve gençlerle buluşmalarını sağladıklarını ifade eden Tahir, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

GENİŞ BİR ETKİ ALANLARINA SAHİPLER

“Etkinliklerimize alanında uzman olan hocalarımızı da davet ederek gençlerle buluşmalarını sağlıyoruz. Aramızda geleneksel Arap müziği, ilahi grupları, pop ve ana akım folk ve rock alanında söz sahibi sanatçılar bulunuyor. Bu anlamda geniş bir etkin katılımcı grubumuz olduğunu söyleyebilirim. Ancak tüm sanatçı arkadaşlarımızın ortak hedefi müziklerinde Peygamber Efendimize olan sevgi ve muhabbeti öne çıkartmak.”

Malezya’nın çeşitli yerlerinde konserler veren ‘Rahmet Kervanı’ son olarak Endonezya’nın sanat şehri Bandung’da da sahne aldı. Grup, farklı etkinliklerle gençlerle buluşmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: Kuzey Haber Ajansı

 

 

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?