banner39

Rodrigo Duterte'den uyuşturucu tacirlerine sert tehdit

Filipinler'deki uyuşturucu tacirlerine tutuklanmak için yol aramaları çağrısında bulunan Devlet Başkanı Duterte, "Uzun yaşamak mı istiyorsunuz? O zaman hapiste kalmanın yollarını arayın. Hapisten çıkmayın. Sizin için hiç iyi olmaz" sözleriyle tehdit etti.

Asya 22.05.2018, 17:29 22.05.2018, 17:35
Rodrigo Duterte'den uyuşturucu tacirlerine sert tehdit

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, yerel televizyon kanalında uyuşturucuyla mücadele konusunda açıklamalar yaptı.

Ülkedeki uyuşturucu tacirlerine tutuklanmak için yol aramaları çağrısında bulunan Duterte, "Uzun yaşamak mı istiyorsunuz? O zaman hapiste kalmanın yollarını arayın. Hapisten çıkmayın. Sizin için hiç iyi olmaz." dedi.

ŞİMDİYE KADAR 5 BİN KİŞİ UYUŞTURUCU OPERASYONLARINDA ÖLDÜRÜLDÜ

Polis kayıtlarına göre, Filipinler'de uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen operasyonlarda şimdiye kadar yaklaşık 5 bin kişi öldürüldü.

Devlet Başkanlığı görevini 30 Haziran 2016'da devralan Rodrigo Duterte, uyuşturucu ve yolsuzlukla mücadeleye öncelik vereceğini açıklamıştı. Duterte, uyuşturucuyla mücadele çerçevesinde emniyet güçlerine "vur emri" vermişti.

Duterte hükümeti, insan hakları örgütleri tarafından eleştiriliyor. Bu örgütler, Filipinler hükümetinin "insanlığa karşı suç" işlediğini savunuyor.

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?