Rus ajans: Füzeler Akdeniz'e düştü

Rus haber ajansı RIA Akdeniz'de ateşlenen balistik füzelerin denize düştüğünü iddia etti. Ajans, iddiasını Şam'dan kaynaklara dayandırdı

Rus ajans: Füzeler Akdeniz'e düştü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rusya, Doğu Akdeniz'e doğru ateşlenen iki "balistik nesne" tespit edildiğini açıkladı. Olayın Moskova saatine göre 10:16'da Karadeniz'e yakın Armavir radar istasyonundan tespit edildiği bildirildi. 

RIA Novosti haber ajansı, açıklamanın Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapıldığını duyurdu. Bakanlık, radarlarca tespit edilen nesnelerin Akdeniz'in orta bölgelerinden gönderildiğini belirtti. RIA daha sonra Şam'daki bir kayanağa dayanarak tespit edilen füzelerin denize düştüğünü açıkladı.

ŞAM'DA PATLAMA YOK

Rusya'nın Suriye Büyükelçisi ise olayın ardından başkent Şam'da füze saldırısı ya da patlama işareti görülmediğini söyledi.

ABD: BİZ YAPMADIK

CBS News'a konuşan ABD'li bir yetkili ise Amerikan uçak ya da gemilerinden Akdeniz'de füze atılmadığını söyledi.

SURİYE: TOPRAKLARIMIZA FÜZE DÜŞMEDİ

Suriye güvenlik kaynakları, erken uyarı radarlarının Suriye topraklarına herhangi bir füzenin düşmediğini tespit ettiklerini açıkladı.

Lübnan kaynaklı Al-Manar televizyonu Suriye güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberde Suriye hava sahasına veya topraklarına herhangi bir füzenin düşmediğini bildirdi.

Rusya erken uyarı sistemi Orta Akdeniz’den Doğu Akdeniz’e doğru hareket eden iki balistik obje tespit etmişti.

Rus kaynaklar tespit edilen nesnelerin Suriye’ye yönelik operasyonun başlayıp başlamadığı konusunda bilgi vermezken, Suriye’nin Rusya Büyükelçiliği saldırı ile ilgili bilgilerinin olmadığını aktardı.

sürecek

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2013, 15:20
banner53
YORUM EKLE

banner39