banner39

Rus muhalifler büyük gösteriye hazırlanıyor

Rusya'da muhalif gruplar 1 Mart'ta gösteri yapmak için başvuruda bulundu

Asya 17.02.2015, 16:51 17.02.2015, 16:51
Rus muhalifler büyük gösteriye hazırlanıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya’da muhaliflerin ülkenin başkenti Moskova’da kitlesel protesto yapmak için şehir yetkililerine başvurduğu bildirildi.

Rus Muhalif Güçler Koalisyonu, 1 Mart’ta Moskova'da kitlesel protesto gösteri yapmak için başvurduklarını, kanuna göre şehir yetkililerin üç gün içinde başvurularına cevap vermeleri gerektiğini bildirdi.

“Ozodlik” radyosunun haberine göre Rus muhalifler tarafından planlanan protesto gösterisi ülke lideri Vladimir Putin’i yolsuzlukla mücadele konusunda sürekli eleştiren Alexei Navalniy, eski Başbakan Mihail Kasyanov, eski başbakan yardımcısı Boris Nemtsov ve Mart ayında cezaevinden serbest bırakılan milyarder Mikhail Hodorkovsky tarafından organize edildi.

Gösteride Ukrayna’daki savaş, Rusya’da ekonominin kötüye gitmesi ve yolsuzlukla mücadeledeki yetersizlik protesto edilecek.

15 Şubat günü muhalif liderlerden Navalniy, Moskova metro istasyonlarından birinde insanları protestoya davet broşürlerini dağıtırken polis tarafından göz altına alındı ve birkaç saat sonra serbest bırakıldı.

Yorumlar (0)
31
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?