banner15

Rusya: Batının yaptırımlarına karşı hazırlıklıyız

Rus bakan Ulyukayev, Batının muhtemel yaptırımlarına karşı ekonomik küçülme yaşansa da zorlanmayacaklarını öne sürdü

Rusya: Batının yaptırımlarına karşı hazırlıklıyız

İbrahim Ali/ Dünya Bülteni - Bakü

Rusya Ekonomi ve Gelişim Bakanı Aleksey Ulyukayev, batının en sert yaptırım kararları alması durumunda bile ülkesinin zorlanmayacağını iddia etti.

Rossiya ulusal televizyon kanalına açıklama yapan Rus bakan üç aşamalı önlem paketinin hazırlandığını belirtti fakat buna rağmen ekonomik büyüme oranında düşüşlerin yaşanacağını ve bunun önlenmesinin imkansız olduğunu ifade etti.

Ulyukayev ‘in açıklamalarını değerlendiren FBK şirketi stratejik analiz birimi başkanı İgor Nikolayev açıklamaların belirsiz ve çelişkili olduğunu savundu. Niklolayev’e göre ekonominin küçülmesi olumsuz bir gelişme ancak Ulyukayev’in açıklamalarında bu konuda bir netlik görünmüyor. Nikolayev ülke ekonomisinin ve ülkenin kendisinin varlığını devam ettireceğini, ancak büyük sorunlarla karşı karşıya kalacağının altını çizdi.

Gaydar Ekonomi Politikası Enstitüsü öğretim görevlisi Sergey Javoronkov Kremlin sarayının Ukrayna’ya karşı askeri müdahalede bulunması durumunda batı ülkeleri tarafından sert yaptırım kararları alacağını ancak komşu ülkede mevcut durumun devam etmesi durumunda ise yeni kararların alınmayacağını öne sürdü.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2014, 16:42
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48