banner39

Rusya, Bayırbucak'ta muhaliflere saldırdı

Rus savaş uçakları, Halep'in kuzeyi ile Bayırbucak bölgesi ve Dera'da muhaliflere saldırdı

Asya 02.01.2016, 17:43 02.01.2016, 17:43
Rusya, Bayırbucak'ta muhaliflere saldırdı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rus savaş uçaklarının, Halep'in kuzeyi ve Lazkiye'nin kuzeydoğusunda bulunan Bayırbucak bölgesi ile İdlib ve Dera'da muhaliflerin kontrolündeki cephelere saldırı düzenlediği bildirildi.

Halep'teki yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Rus savaş uçakları, PKK'nin Suriye'deki uzantısı PYD'ye yol açmak için Halep'in kuzeyinde yönetim karşıtlarının kontrolündeki Azez ilçesine yoğun şekilde saldırı düzenledi.

Rus uçakları ayrıca, Halep'te Miniğ askeri havaalanı çevresi, Malikiye köyü, İdlib ve Dera'nın Şeyh Miskin, Hreytan ve Deyr Cemel beldeleri ile muhaliflerin kontrolündeki Asya kırsalı ve Lazkiye'nın kuzeyindeki Bayırbucak bölgesindeki alanlara hava saldırısı gerçekleştirdiği bildirildi.

Öte yandan rejim muhalifi bazı gruplarının, Lazkiye'nin kuzeydoğusundaki Bayırbucak bölgesindeki Burc Keseb ile Dera'nın Şeyh Miskin beldesi çevresinde gerçekleştirdikleri operasyonlarda çıkan çatışmalarda çok sayıda rejim askerini öldürdüğü ve bazı askeri araçları imha ettiği belirtildi.

Rusya Savunma Bakanlığı, 30 Eylül'de Suriye topraklarındaki IŞİD hedeflerine yönelik hava operasyonları başlattığını duyurmuştu ancak Rus uçakları daha çok Humus, Hama, İdlib ve Halep'te ılımlı muhaliflere ait karargah ve eğitim kamplarıyla sivil yerleşim yerlerini hedef alıyor.

Yorumlar (0)
32
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?