banner39

Rusya yaptırımları yumuşatmaya hazırlanıyor

Rusya, 2018 yılında ev sahipliği yapacağı FİFA Dünya Kupası ile ilgili inşaatların yetişmesi için ülkedeki Türk şirketlere uyguladığı yaptırımları yumuşatacağı bildirildi

Asya 15.01.2016, 10:57 15.01.2016, 11:20
Rusya yaptırımları yumuşatmaya hazırlanıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya’nın 2018 Dünya Kupası spor inşaatları yapımı için Türk şirketlerine karşı uyguladığı yaptırımları yumuşatmaya hazırlandığı bildirildi.

Kommersant gazetesinde yer alan habere göre, geçen yıl kasım ayının sonlarında açıklanan Türk şirketlere karşı yaptırımlar, yumuşatılmadığı takdirde 2018 yılında Rusya’da yapılması beklenen Dünya Kupası yapılacak spor tesislerinin yetişmesi riske girecek. Habere göre, onlarca Türk şirketine Rus ortaklarla çalışmak şartıyla yeniden Rusya pazarı açılabilir.

Kommersant gazetesinin yaptırımın yumuşatılacağı haberi federal yetkililer tarafından doğruladı ve bunun 2018 yılında yapılacak FIFA Dünya Kupası ile ilgili olduğu belirtildi.

Şu anda Rusya gıda ürünleri dahil Türk şirketlerine inşaat sektöründe de yaptırımlar uyguluyor. Rus yetkilileri 30 yakın Türk inşaat şirketine 60 milyar ruble (yaklaşık 5 milyar dolar) değerindeki projeleri gerçekleştirmek için yaptırımların gevşetebileceklerini söyledi.

Kommersant gazetesindeki habere göre, Türk şirketleri spor, altyapı ve konaklama tesislerinin yapımında taşeron inşat işlemlerini yerine getiriyor.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?