Rusya'da çok evliliği yasalaştırma teklifi

Rusya'da aşırı ulusalcı parti lideri ülkenin en büyük sorunlarının başında gelen alkol hastalıklarının çokevliliğin yasalaşması durumunda çözülebileceğini savundu

Rusya'da çok evliliği yasalaştırma teklifi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Liberal partisi başkanı Vladimir Jirinovski çok evliliğin yasalaştırılmasını teklif etti. Aşırı ulusalcı parti lideri ülkenin en büyük sorunlarının başında gelen alkol hastalıklarının çokevliliğin yasalaşması durumunda çözülebileceğini ifade etti.

Rusya devlet Duma’sında düzenlenen toplantıda alkol sorunu gündeme taşındı ve toplantıda konuşma yapan Jirinovski Müslüman ülkeler örneğini vererek çokevlilğin önemli bir etken oduğunu savundu. Ayrıca Rusya’da her yıl 300 binden fazla çocuğun nikah akdi dışında dünyaya geldiğine dair de hatırlatmada bulundu.

Duma vekili Raziyet Natho her yıl 75 bin Rusun alkol hastalığı nedeniyle öldüğünü belirtse de Prof. Dr. Nikolay Govorin bu rakamın çok daha yüksek yani 500-700 bin arasında değiştiğinin altını çizdi. En vahim hastalık belirtisinin ise Sibirya’da olduğu buradaki ölümlerin yüzde 53’ünün alkol nedeniyle olduğunu öne sürdü. Bölge sağlık uzmanları Sibirya’da çalışma yaşındaki her iki insandan birisinin alkol nedeniyle öldüğüne dair iddiaları doğruladı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2014, 09:52
banner53
YORUM EKLE

banner39