banner15

Rusya'da göçmenleri öldüren çete üyelerine hapis cezası

Rusya'da Orta Asya ve Kafkaslar'dan gelen çok sayıda göçmeni katlettikleri gerekçesiyle bir çetenin üyelşerine üç yıldan 24 yıla kadar ağırlaştırılmış hapis cezası verildi

Rusya'da göçmenleri öldüren çete üyelerine hapis cezası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya’da St. Petersburg şehir mahkemesi Kuzey Kafkasya ve Orta Asya asıllı çok sayıda kişiyi kasten öldürdüğü gerekçesiyle dokuz Rus vatandaşını üç yıldan 24 yıla kadar ağırlaştırılmış hapis cezasına çarptırdı.

Savcılığa göre 17 ila 24 yaş arasındaki 12 gençten oluşan suç grubu 2009-2010 yıllarında St. Petersburg’da faaliyet gösterdi. Suç grubu Kafkasya, Asya ve Afrika’dan gelenlere karşı ırkçı ve düşmanca faaliyetler yaptı, Rusları onlara karşı kışkırttı.

Grup üyelerinden Herman Vengerveldu 24 yıl ağırlaştırılmış hapis cezası, Vladimir Mumzhiev 16 yıl, Valentina Mumzhievu ve Artem Zavyalov 14 yıl, Arseny Miroshnichenko 9 yıl, Eugene Koryabkinu ve Dmitry Abalishinu 7 yıl, Kiril Prysiazhniuk ise 3 yıl hapis cezası aldı. Cinayete dahil olan bir başka genç Roman Weitz iki yıl hapis cezası aldı.

Mahkeme çete üyelerini Orta Asya, Kuzey Kafkasyalı sekiz insanı öldürmekten ve bir dizi suikast teşebbüsünden suçlu buldu. Ceza alanların ayrıca kundaklama ve terör eylemlerine de karıştığı belirtildi.

Bu cinayet çetesinin kurucularından Georgy Timofeev ve Dmitry Nedugov daha önce mahkeme tarafından cezalandırılmıştı. Çetenin başka bir üyesi ise polis tarafından aranıyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2014, 16:44
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48