banner15

Rusya'dan ABD ve AB yaptırımlarına sert misilleme

Rusya Devlet Başkanı Putin, yaptırım uygulayan ülkelerden gıda, tarım ürünü ve hammadde alımının 1 yıllığına durdurulması talimatı verdi.

Rusya'dan ABD ve AB yaptırımlarına sert misilleme

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Kremlin resmi internet sitesinde yer alan belgede Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Rus şirket ve vatandaşlarına karşı yaptırım uygulayan ülkelerden gıda, tarım ürünü ve hammadde alımının bir yıl süreyle yasaklanması veya sınırlandırılması" talimatı verdi. 

Putin, "Rusya'nın ulusal çıkarlarının korunması amacıyla" imzaladığı belgede, Başbakan Dmitriy Medvedev hükümetinden yasak kapsamına alınacak ürünlerin belirlenmesini ve bu kapsamına alınacak ürün fiyatlarının aşırı zamlanmaması için gereken önlemlerin alınmasını istedi.

Kremlin yönetimi, Putin'in imzaladığı kararnameyle, Avrupa Birliği (AB) ve ABD'nin Ukrayna'da yaşananlardan dolayı Rusya'ya karşı ilave yaptırım kararlarına cevap vermiş oldu.

RUSYA, AVRUPA'DAN SEBZE ABD'DEN DE TARIM ÜRÜNÜ ALMAYACAK

Rusya'nın, yeni açıkladığı yaptırım kapsamında Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde sebze ve meyve ABD'den ise tarım ürünlerinin tamamına yasak koyması bekleniyor.

Rus resmi haber ajansı Ria-Novosti'ye konuyla ilgili açıklama yapan Rusya Federal Tarımsal Denetim Servisi (Rosselhoznadzor) yetkilisi Aleksey Alekseyenko, "AB ülkelerinden sebze ve meyvenin tamamına, ABD'den ise tarım ürünlerine bütünüyle yasak getirileceğini düşünüyorum" dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin,Rusya'ya yaptırım uygulayan ülkelerden "gıda, tarım ürünü ve hammadde" alınmını bir yıllığına yasaklamıştı.

Kremlin resmi internet sitesinde yer alan belgede Putin, "Rus şirket ve vatandaşlarına karşı yaptırım uygulayan ülkelerden gıda, tarım ürünü ve hammadde alımının bir yıl süreyle yasaklanması veya sınırlandırılması" talimatı vermişti

Putin, "Rusya'nın ulusal çıkarlarının korunması amacıyla" imzaladığı belgede, Başbakan Dmitriy Medvedev hükümetinden yasak kapsamına alınacak ürünlerin belirlenmesini ve bu kapsamdaki ürün fiyatlarının aşırı zamlanmaması için gereken önlemlerin alınmasını istemişti. 

Kremlin yönetimi, Putin'in imzaladığı kararnameyle AB ve ABD'nin Ukrayna'da yaşananlardan dolayı Rusya'ya karşı ilave yaptırım kararlarına cevap vermiş oldu.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2014, 09:36
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48