banner15

Rusya'dan ilişkileri yumuşatma sinyali

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Moskova tarafından 'Düşmanın sesi' olarak tanımlanan Radyo Liberty radyo istasyonuna yaptığı açıklamada “Rusya ile Türkiye arasındaki kriz geçici” ifadelerini kullandı

Rusya'dan ilişkileri yumuşatma sinyali

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile ilişkilerin kötüleşmesinin geçici olduğunu söyledi. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, Prag merkezli Radyo Liberty muhabirinin "Moskova ve Ankara arasındaki ilişkilerin kötüleşmesi geçici midir?" sorusuna "Tabii ki" diyerek cevap verdi.

Maria Zaharova, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin Rus liderlerle yaptığı görüşmede "Rusya ve Türkiye'nin ikili ilişkileri konusu"nun gündeme gelmediğini belirtti.

Rusya- Türkiye ilişkileri geçtiğimiz yılın 24 Kasım'ında bir Türk savaş uçağının, sınırı aşan Rus jetini düşürmesi sonrasında krize girmişti. Olaya tepki gösteren Rusya Devlet Başkanı Vladimir teröristlerle işbirliği yapanların böyle “sırttan bıçakladıklarını” belirterek, ulusal güvenliği ve Türkiye'ye karşı özel ekonomik yaptırımlarını öngören bir kararname imzalamıştı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2016, 12:12
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48