banner39

Rusya'nın en büyük ticaret merkezinde yangın

Rusya’nın başkenti Moskova’da bulunan gökdelen iş merkezlerinin bulunduğu Moscow City'nin ‘Vostok’ kulesinin 67. katında yangın çıktı

Asya 03.04.2012, 00:43 03.04.2012, 00:43
Rusya'nın en büyük ticaret merkezinde yangın

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rusya’nın başkenti Moskova’da gökdelen iş merkezlerinin bulunduğu alanda Federasyon Konseyi ‘Vostok’ kulesinin 67. katında yangın çıktı. Henüz inşaatı süren ve tamamlandığında 360 metre yükseklikte olacak gökdelende çıkan yangın kontrol altına alınamadı. İlk bilgilere göre 14 kişi kurtarıldı.

Rusya Acil Durum Bakanlığı yaptığı açıklamada yangının çok yüksek katlarda olması nedeni ile müdahalede zorlandıklarını söyledi. Henüz ölü ya da yaralı sayısı ile ilgili bir açıklama yapılmazken, yangının mesai sonrası çıkması şans olarak değerlendirildi. Yangının 300 metrekare alanda etkili olduğu gelen bilgiler arasında.

Henüz inşaatı süren binanın 67. katında çıkan yangının söndürülmesi için Ka-32 savaş helikopterleri de devreye girdi. Yerel saatle 20:10’da başlayan yangının çıkış nedeni ile ilgili inceleme başlatıldı.

Yetkililer yangın nedeni ile binada çökme yaşanmasından endişe ediyor. 14 kişiyi kurtaran görevliler, geniş alanı güvenlik çemberine aldı.

Avrupa’nın en yüksek binası olacak inşaatın 250 metre yüksekliğinde çıkan yangın itfaiyenin işini zorlaştırıyor. 10 kilometre mesafeden görülen yangının büyümesinden endişe ediliyor.

İnşaatı devam eden binanın ilk 10 katında ve 29. katta bir kısım ofislerin kullanılmaya başlandığı gelen bilgiler arasında.

banner53
Yorumlar (0)
9
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü