banner15

Saakaşvili: İstenirse Ukrayna'nın Başbakanı da olurum

Gürcistan'ın yolsuzlukla suçlanan eski Devlet Başkanı Saakaşvili Ukrayna'da başbakanlık dahil her tür makamda görev almaya hazır olduğunu söyledi

Saakaşvili: İstenirse Ukrayna'nın Başbakanı da olurum

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ukrayna’nın Odessa valisi olarak görevlendirilen Gürcistan’ın eski Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili, Ukrayna’da büyük reform süreçlerinde yer almak için başbakanlık dahil her tür makamda görev almaya hazır olduğunu söyledi.

Politico yayın organına röportaj veren Saakaşvili, Ukrayna’nın başbakanı olmayı düşünüp düşünmediği sorusuna, “Büyük değişim ve reform süreçlerine katılmak istiyorum. Hangi makamda olursa olsun buna hazırım” yanıtını verdi.  Saakaşvili diğer taraftan, devlet yönetimde çalışma ve hatta siyasi partilerden birine katılmak gibi bir hayali olmadığını vurguladı.

Eylül ayında, Ukrayna Cumhurbaşkanlığı’nın internet sitesinde, Saakaşvili’nin başbakan olması talebiyle bir imza kampanyası başlatılmıştı. 25 bin imzaya ulaşan kampanya, Ukrayna anayasası gereği Cumhurbaşkanı Pyotr Poroşenko tarafından gözden geçirilmek zorunda.

Gürcistan’da yolsuzluk ve devleti hortumlama gibi bir dizi iddiayla hakkına arama kararı bulunan Mihail Saakaşvili, mayıs ayında Ukrayna Cumhurbaşkanı Pyotr Poroşenko tarafından Ukrayna vatandaşlığı verilerek Odessa valisi olarak görevlendirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2015, 14:54
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35