banner39

Şerif'ten Modi'ye 'IŞİD sözü'

Pakistan Başbakanı Şerif, Hindistan Başbakanı Modi’yi telefonla aradı ve Pathankot ilçesindeki hava üssüne yapılan saldırının arka planı hakkında bilgi istedi. Şerif, kendilerine bu baskını IŞİD'e bağlı Ceyş'ül Muhammed isimli örgütün yaptığına dair delil getirilise, gerekli adımları atacaklarını da söyledi

Asya 06.01.2016, 09:35 06.01.2016, 12:54
Şerif'ten Modi'ye 'IŞİD sözü'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, Hindistan Başbakanı Narendra Modi'yi telefonla arayarak, Pahtonkot baskını ile ilgili 'geçmiş olsun' dedi. 'Görüşmede, Başbakan Navaz Şerif, mevkidaşı Modi'ye saldırının Ceyş'ül Muhammed isimli örgüt tarafından yapıldığı delilerle ispatlanırsa, Pakistan'ın bu örgüte karşı gerekli adımları atmaya hazır olduğunu da söyledi.

Hindistan’ın Pencab bölgesinde bulunan askeri üsse geçtiğimiz cumartesi saldırı düzenleyen grubun El Kaide’nin Pakistan’daki uzantılarından Ceyş’ül Muhammed olduğu iddiası Hint basınında dile getiriliyor. Saldırganların üzerinde RDX tipi askeri patlayıcı bulunduğu ve hedeflerinin de üste bulunan 21 saldırı helikopteri ile MiG-25 savaş uçakları olduğu belirtilmişti.

Hint basınında yer alan haberlere göre, saldırganlar, eylemi gerçekleştirmeden kısa bir süre önce Pakistan’da bulunan ve Ceyş’ül Muhammed üyesi olduğu bilinin bazı kişilerle telefon görüşmesi yaptıkları saptanmış durumda. Ceyş’ül Muhammed, 2014’te El Kaide’ye biat ettiğini açıklamıştı.

Yorumlar (0)
20
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?