banner15

Singapur meclisinin başörtülü başkanı

Türkiye başörtülü vekillerin Meclis'e girişini tartışmaya devam ederken, Singapur meclisi yaklaşık bir yıldır örtülü bir kadın yönetiminde..

Singapur meclisinin başörtülü başkanı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Türkiye 14 yıl aradan sonra bir kez daha başörtülü kadın milletvekilleri konusunu tartışıyor. Merve Kavakçı'nın çirkin bir şekilde TBMM'den ve Türk vatandaşlığından kovulmasının ardından, bugün örtülü vekiller Meclis'te görev yapabilse de, konu hala gündemde...

Nüfusunun yüzde 15'ini Müslümanların oluşturduğu Singapur'da ise Toplum Geliştirme Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı görevini yürüten 58 yaşındaki başörtülü Halimah Yacob, bu yılın başında Singapur Meclis Başkanlığı'na getirildi.

Yacob, aynı zamanda Singapur Meclisi'nin ilk kadın başkanı.. Meclis'te başörtülü vekilleri 2013 yılında 'kabullenen' Türkiye, henüz bir kadın meclis başkanı seçmedi. 

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2013, 12:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
emre
emre - 7 yıl Önce

lutfen yazinizda kullandiginiz bilgileri arastirip sonra yayinlarsaniz bilgi kirliliginin onune gecersiniz,Singapur nufusunun %95 musluman DEGILDIR,oradaki en genis din %33 ile budizm gelmektedir musluman nufusu %15 civarindadir.

banner39

banner50

banner47

banner48