ŞİÖ ülkelerinden 'medya forumu'

ŞİÖ üyesi ülkelerin yöneticileri ve medya yöneticileri Moskova'da ŞİÖ Medya Forumu'nda bir araya geldi

ŞİÖ ülkelerinden 'medya forumu'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) üyesi ülkeler bugün Rusya’nın başkenti Moskova’da medya ile ilgili bir forum düzenliyor. Foruma, ŞİÖ ülkelerinden medya yöneticileri katılacak.

RIA Novosti ajansının internet sayfasındaki habere göre organizasyonun yapılması bu yıl örgüte başkanlık etmekte olan Rusya tarafından teklif edildi. Moskova forumunun ana konuları arasında ifade özgürlüğünü ve gazetecilik etiğini esas alan ŞİÖ ortak bilgi alanının oluşturulması var.

RIA sayfasındaki haberde "ŞİÖ büyük medya şirketlerinin yöneticileri, üye ülkeler, gözlemciler ve örgüt ile çeşitli ilişkileri olan ülkeler arasında ortak bir bilgi alanı oluşturmanın ilkeleri ve bu ülkeler arasındaki diyalogun geliştirilmesinde medyanın rolünün önemini tartışacak” denildi.

Foruma 10’dan fazla ülkenin medya çalışanları davet edildi. Haberde “Forumun sonuç bildirgesinde ŞİÖ ülkeleri medya grupları arasında işbirliğinin güçlendirilmesinin ve geliştirilmesinin önemi vurgulanacak. Bunun yanında katılımcılar ŞİÖ medya kuruluşlarında bilgi güvenliği ve bu alana aşırı fikirlerin nüfuz etmesinin önlenmesini de görüşecek” denildi.

ŞİÖ; Rusya, Çin, Kırgızistan, Tacikistan, Kazakistan ve Özbekistan’dan oluşan uluslararası bir organizasyondur.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2015, 16:22
banner53
YORUM EKLE

banner39