banner15

S&P Çin'in kredi notunu teyit etti

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's Çin'in "AA-" düzeyinde bulunan kredi notunu teyit ederken, not görünümünü ise "durağan"da bıraktı.

S&P Çin'in kredi notunu teyit etti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's'un (S&P),  resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Çin'in "AA-" olan uzun vadeli kredi notunun teyit edildiği, not görünümünün ise "durağan"da bırakıldığı bildirildi.

Açıklamada, Çin'in kredi notu ve not görünümüne ilişkin karara gerekçe olarak, ülkenin reform gündemi, büyüme görünümü ve güçlü mali ölçütleri gösterilirken, ülkede kişi başına gelir ile şeffaflığın az, bilgi akışının ise sınırlı olduğuna işaret edildi.

Kuruluşun, gelecek 2-3 yıl boyunca Çin'in krediler üzerinden yatırım harcamalarına olan bağımlılığını azaltacağına ve güçlü bir ekonomik performans sergileyeceğine inandığı aktarılan açıklamada, "Durağan görünüm, önümüzdeki 2-3 yıl boyunca Çin'in ekonomisinin yeniden dengelenme konusunda dikkate değer bir ilerleme kaydedeceği yönündeki inancımıza dayanmaktadır" değerlendirmesi yapıldı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2015, 20:48
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35