banner15

Suriye'deki Rus komutandan 'operasyona devam' açıklaması

Suriye'de bulunan Rus özel kuvvetlerinin hava saldırıları için keşif görevini sürdürmeye devam ettiği açıklandı

Suriye'deki Rus komutandan 'operasyona devam' açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Üst düzey bir Rus askeri yetkili Rus özel kuvvetlerinden bir grubun, Suriye’de keşif ve özel görevler yerine getirdiğini söyledi.

Interfax haber ajansı, Suriye'deki Rus ordusu komutanı Alexander Dvornikov’un "Suriye'de bizim özel operasyon güçlerimiz görev yapmaktadır” sözlerine yer verdi. Alexander Dvornikov açıklamasında, "Özel operasyon güçlerimiz hava saldırıları yapılacak bölgelerde keşif, uçakları yönlendirme ve buna benzer görevleri yerine getirmektedir” dedi. 

Geçen hafta Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus askeri uçaklarından bir kısmının Suriye'den çıkartılacağını belirterek, kalan uçakların IŞİD ve El-Nusra Cephesi menzillerini bombalamaya devam edeceğini açıklamıştı.

Suriye'deki Rus askeri birliklerinin komutanının bu açıklamaları, Suriye hükümet güçlerinin tarihi Palmira şehrine ilerlemesi sırasında yapıldı. Tarihi Palmira şehrini IŞİD militanları geçen yıl Mayıs ayında ele geçirmişti. Palmira’da bulunan birçok antik tapınak ve sütunlarının militanlar tarafından tahrip edildiği tahmin ediliyor.

Analistler, Palmira’nın IŞİD’den geri alınması, Rusya’nın bu ülkedeki askeri müdahalesi sonucunda Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’in en önemli başarılarından biri olacağına dikkat çekiyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 16:27
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48