banner15

Suud Kralı Moskova'ya gidiyor

Suudi Arabistan kralı El Suud, Moskova'ya yakın zamanda bir ziyaret gerçekleştireceği iddia edildi

Suud Kralı Moskova'ya gidiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suudi Arabistan Kralı Salman İbn Abdülaziz El Suud'un Rusya'ya resmi ziyarette bulunabileceğini bildirdi. Uzmanlara göre son dönemde Rusya ve Suudi Arabistan arasındaki yakınlaşma dikkat çekici boyutlara ulaştı.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Suudi Arabistan Kralı Salman İbn Abdülaziz El Suud'un Rusya'ya resmi ziyarette bulunabileceğini bildirdi. Peskov, Rusya ve Suudi Arabistan’ın Suriye ve Filistin konularında işbirliği ile diyalogun sürdürülmesi konusunda hemfikir olduğunu kaydetti. Kral Salman ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, birkaç gün önce de telefon görüşmesi yaparak Suriye’deki durumu ele almıştı.

Suudi Arabistan Savunma Bakanı Veliaht Prens Muhammed Bin Salman’ın Moskova ziyareti sırasında varılan anlaşmaya göre Suudi Arabistan Maliye Bakanlığı’nın Kamu Yatırım Fonu (PIF), Rusya Doğrudan Yatırımlar Fonu (RFPI) ile ortaklığa 10 milyar dolar yatıracak. Rus ve Suudi temsilciler arasındaki görüşmelerde imzalanan birkaç mutabakat muhtırası arasında 16 nükleer elektrik santralinin inşaatına ilişkin belge de var.Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 13:56
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35