banner39

Suudi Arabistan Savunma Bakanı, Pakistan'da

Pakistan Başbakanı Şerif, Suudi Savunma Bakanı’na teröre karşı her türlü işbirliği sözü verdi

Asya 12.01.2016, 12:11 12.01.2016, 14:23
Suudi Arabistan Savunma Bakanı, Pakistan'da

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suudi Arabistan Savunma Bakanı Muhammed Bin Selman, İslamabad’da Pakistan Başbakanı Navaz Şerif ile görüştü.

Pakistan Başbakanlık Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre, Şerif, görüşmede, ülkesinin Suudi Arabistan’a tarihi, dini ve kültürel bağlarla bağlı olduğunu söyledi.

Açıklamada, Şerif ve Selman’ın iki ülke ilişkilerini güçlendirme ve işbirliğini arttırma konusunda mutabık oldukları belirtildi.

Selman’ın Pakistan'ın terörle mücadelesini takdirle karşıladığına yer verilen açıklamada, iki ülkenin terörle mücadele konusunda da işbirliğini görüştükleri ifade edildi.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir hükümet yetkilisi ise yaptığı açıklamada, "İkili, Pakistan’ın Suudi Arabistan önderliğinde geçen ay teröre karşı kurulan koalisyondaki rolü üzerinde durdu. Suudi Arabistan’a askerlerimizi gönderme konusunda henüz bir karar alınmadı. Bununla birlikte, Başbakan Şerif, Suudi Savunma Bakanı’na teröre karşı her türlü işbirliği sözü verdi" dedi.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cübeyr'in bu hafta içerisinde Pakistan'a yaptığı ziyaretin ardından bu ülkeyi ziyaret eden ikinci üst düzey yetkili olan Selman, temaslarının ardından ülkeden ayrıldı.

İslamabad yönetimi, Suudi Arabistan önderliğinde geçen yıl aralık ayında teröre karşı kurulan koalisyonu memnuniyetle karşıladığını, bununla birlikte, koalisyona katılımının ne boyutta olacağının, detayların ortaya çıkmasıyla netleşeceğini duyurmuştu.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?