banner39

banner35

Tacik lider kendine kitap bastırttı

Tacikistan'ın dikta rejim lideri Rahman hakkında 2 bin 256 eseri kapsayan yeni bir kitap basıldı

Asya 06.04.2016, 13:00 06.04.2016, 13:31
Tacik lider kendine kitap bastırttı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tacikistan Cumhurbaşkanı hakkında 2 bin 256 eser yazıldı.

Duşanbe’deki Er-grafik yayın evi Tacikistan Cumhurbaşkanına adanmış çalışmaları içeren 'İmamali Rahman hakkında edebiyat' eserleri mecmuasını neşretti.

Eserde Tacikistan Cumhurbaşkanı hakkında yazılan 2 bin 256 gazetecilik haberleri ve edebiyat çalışmalarına yer verildi.

Azadlık radyosunun haberine göre, İmamali Rahman hakkında ilkyazı 1994 yılında yayınlanmıştı.

Kitabı yayına hazırlayan Tacikistan Milli Kütüphanesi müdür yardımcısı Şerif Kamilzade radyoya verdiği röportajda, daha önce Tacikistan’da Milli Lider olarak ilan edilen Rahman hakkında yayınlanan kitabın 5 bin 215 makale ve bir çok çalışmadan oluştuğunu söyledi. Eser İmamali Rahmanov’un kendi yazılarını da içeriyordu.

Kamilzade, yayımlanan kitabın, Tacik lidere adanmış şiir, şarkı, gazete makaleleri, deneme ve diğer edebiyat çalışmalarını içerdiğini açıkladı. Bunun yanında eserde ülkenin tanınan isimlerine özel hatıralar ve İmamali Rahman’un gerçekleştirdiği ziyaretler hakkında yazılar da bulunuyor.

Şerif Kamilzade, Tacik lider hakkında hazırlanan yeni eserin, genç kuşakların yetişmesinde önemli rol oynayacağını söyledi.

Bağımsızlıklarının ilanından itibaren Orta Asya devletlerinin liderlerinin, kurdukları dikta rejimler sayesinde kendilerini birer dahi olarak ilan ederek, halklarını kendilerine tapılma derecesinde ilgiye zorlamaya kadar ileri gittikleri biliniyor.

Yorumlar (0)
24
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?