banner39

Taliban iki İsviçreli turisti kaçırdı

Niçin Afganistan’da tatil yaptıkları bilinemeyen iki İsviçreli turist Taliban tarafından kaçırıldı, Taliban sözcüsü fidye ya da tutuklu arkadaşlarının serbest bırakılmasını isteyeceklerini bildirdi

Asya 06.07.2011, 13:16 06.07.2011, 13:18
Taliban iki İsviçreli turisti kaçırdı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Afganistan’ın en tehlikeli bölgelerinden biri olan Pakistan sınırındaki Belucistan bölgesinde, neden burada oldukları tam olarak bilinemeyen ve minibüsleriyle kamp yapan biri bayan iki İsviçreli turist Taliban tarafından kaçırıldı.

Taliban sözcülerinden biri kaçırılan iki İsviçrelinin Belucistan’a komşu bölge Güney Veziristan’a götürüldüğünü ve orada tutulduklarını bildirdi. Pakistan resmi yetkilileri kaçırılma olayı konusunda kesin bir cevap vermedi. Mahalli yönetim sözcüsü olayı araştırdıklarını, ancak iki İsviçrelinin nerede olduklarını henüz tam olarak tesbit edemediklerini açıkladı.

Avrupalı devletler Afganistan’ın Belucistan bölgesini yabancılar için en tehlikeli bölge olarak görüyor ve vatandaşlarının bu bölgeye gitmemelerini tavsiye ediyor. Buna rağmen bu iki İsviçrelinin niçin burada kamp yaptıkları sorusuna henüz bir cevap bulunamadı. Taliban sözcüsü, İsviçrelilerin fidye ya da  karşılık olarak tutuklu arkadaşlarının serbest bırakılması için kaçırıldıklarını, kısa bir sürede bu konuda bilgi vereceklerini söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?