banner15

Taliban, Türk komutanını böyle infaz etti-FOTO

Afganistan'da Taliban tarafından ölüme mahkum edilen Ebuzer lakaplı Serdal Erbaşı'nın idamdan önceki görüntüleri ortaya çıktı

Taliban, Türk komutanını böyle infaz etti-FOTO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Afganistan’da Taliban’ın kararıyla infaz edilen El-Kaide Türkiye Komutanı “Ebuzer” lakaplı Serdal Erbaşı’nın ölümünden önce ve hemen sonra çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı.

Afganistan’da ‘Taliban Mahkemesi’nin kararıyla infaz edilen Erbaşı’nın ölümünden bir dakika önce çekilmiş fotoğrafta Erbaşı, elleri kelepçeli halde dua ettikten sonra silahla infaz ediliyor.

Erbaş'ın kendi dava arkadaşlarından ikisiyle yaşadığı iddia edilen problem ve ardından o iki kişinin bilinmeyen bir şekilde ölü bulunmasının ardından idam cezasına mahkum edildiği tahmin ediliyor.

Azeri uyruklu iki dava arkadaşının öldürülmesinden sonra Taliban, Erbaşı'yı sorumlu tutmuş ve Erbaşı'nın adamlarından birini konuşturarak olayın perde arkasını aydınlatmıştı.

16 yıl önce Çeçenistan’a giderek direnişe katılan Konya doğumlu Serdal Erbaşı, bağlı bulunduğu ‘Kafkasya Emirliği’ grubuyla yaşadığı anlaşmazlıklar nedeniyle Afganistan’a giderek El Kaide saflarına katılmıştı. Erbaşı, burada El Kaide'nin Türkiye lideri olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2011, 12:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakkı bulut
hakkı bulut - 8 yıl Önce

bu kişi türkiye lideri falan değil sadece basit bir gönüllü. Ayrıca kendisine kısas uygulandı. Dünya bülteni bir gün de bu hareketin hayrına haber yapsa müslüman olduğu düşüncesine kapılırdık. hep zararlı ve fitneli haberleri ön plana çıkarıyorsunuz. amerikadan daha zalimsizinz.

hamza kahraman
hamza kahraman - 8 yıl Önce

bu tür haberleri ne maksatla siteye koyduğunuzu anlayamıyorum. yani "müslümanlar birbirini böyle öldürüyor" mu demek istiyorsunuz? eğer bu çeşit haberleri HABER YORUM şeklinde vermezseniz, herkesin kafasını karıştırırsınız.

EBUHAFS
EBUHAFS - 8 yıl Önce

EĞER ARAŞTIRMA DOĞRU İSE KISAS UYGULAMAK CİHAD GİBİ BİR EMİRDİR.

timeturk bozuntulari
timeturk bozuntulari - 8 yıl Önce

fitne cikarmayi birakin. isin aslini zaten bilmiyorsunuz

kefnun
kefnun - 8 yıl Önce

bu haberi yayınlamada maksat nedir?

rastyol
rastyol - 8 yıl Önce

Bu gibi görütüler müslüman birinin isi olamaz- Taliban ve barnaz vahabi zihniyeten ancak bu beklenir- Bunlarin islam ve seriattan yakindan ve uzaktan hic bir irtibati yoktur.

mahir  mirza sahan
mahir mirza sahan - 8 yıl Önce

böyle ara sıra enterasanlıklar yapmasanız :) yoksa sizi seviyeli ,güvenilir bulan, ciddiye alan takipçileri ti ye mi alıyorsunuz ? bu haberleri kasıtlımı yapıyorsunuz ?

zeyd
zeyd - 8 yıl Önce

birincisi biz müslümanlardanız diyerek Allah yolunda cihad eden insanları tekfir etmek bunlar islamdan bi haber demek sizin ne haddinize . Kaldıki cihaddan beri durmuş insanlar olarak sizler tekfir edilmiyorsanız size laf söylemek düşmğyor arkadaşlar bunu böyle bilin . bir ikincisi şerri hükümleri bilmediğiniz aşikar burda internetiniz başında ahkam kesmek çok kolay değilmi ?

banner39

banner36

banner37

banner35