Tataristan'dan Türkiye'ye yatırım çağrısı

Tataristan Cumhurbaşkanı, Rusya- Türkiye uçak krizinden ülke ekonomisini etkilendiğini belirterek Türkiye'ye yatırımlarını devam ettirmesi çağrısı yaptı

Tataristan'dan Türkiye'ye yatırım çağrısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Moskova-Ankara krizinin Tataristan’daki Türk yatırımlarına etkisi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Tataristan Yatırım Kalkınma Ajansı toplantısında konuşan Minnihanov, Türk yatırımlarını kaybetmek istemediklerinin altını çizdi.

Tataristan’daki Türk yatırımlarının önemine dikkat çeken Minnihanov, “Türk şirketlerinin yaptıkları işletmeleri ve yatırımları korumak gerekiyor” dedi.

Tataristan’da Türkiye ile ortak hayata geçirilmeyi bekleyen çok fazla proje olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı, “Ancak şimdi bir süre, siyasi anlaşmazlıklarımız giderilene kadar beklemek gerekecek. Dış politika, ülke yönetiminin insiyatifinde ve biz de bu politikaya uymak zorundayız” diye konuştu.

Minnihanıv, bu nedenle İran, Çin ve Arap ülkeleri ile işbirliğinin artırılması çağrısında bulundu.

Minnihanov daha önce, Türk şirketlerinin Tataristan ekonomisine yaptıkları toplam yatırım miktarını 1,5 milyar dolar olarak açıklamıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2016, 16:30
banner53
YORUM EKLE

banner39