banner39

Times Meydanı'nda 'Ermeni Yalanlarına Son' mitingi

Genç Türkler Derneği'nin başı çektiği birçok kuruluş yarın ABD'nin New York şehrindeki Times Meydanı'nda bir araya gelerek, "Ermeni Yalanlarına Son ve Şehit Diplomatlarımızı Anma " mitingi düzenleyecek...

Asya 26.04.2013, 11:59 26.04.2013, 12:09
Times Meydanı'nda 'Ermeni Yalanlarına Son' mitingi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Genç Türkler Derneği'nin New York'ta düzenlediği "Ermeni Yalanlarına Son ve Şehit Diplomatlarımızı Anma " mitinginin dokuzuncusu yarın gerçekleştirilecek. 

Miting 13:00-16:00 saatleri arasında New York şehrinin dünyaca ünlü meydanı Times Square'de, 42'nci sokak ve 7'nci cadde arasındaki alanda olacak.

Mitinge, TADF ve bağlı derneklerden TASFO, NY Azerbaycan Derneği ve Amerika Azerbaycan Derneği, ayrıca Amerika Şehit ve Gazi Yakınları Derneği, TAUDA ve Türk - Azerbeycan Kardeşlik Grubu da destek verecek.

Miting dolayısı ile Genç Türkler Derneği tarafından yayınlanan mesaj şöyle:

"ABD'deki Türk toplumumuzun birlik ve beraberlik içinde Ermeni yalan ve iftiralarına hayır diyerek, ulusal davasına sahip çıkması gerekmektedir. Gerçekleri tüm dünya kamuoyunun bilmesi şarttır. 27 Nisan günü; Şanlı Türk bayrağımız altında toplanıp, tek yürek ve tek yumruk olarak beraberce hareket etme günüdür. Tek ses olup, haklı davamızı dosta ve düşmana haykırma günüdür. Ermeni ve Rum lobilerinin tüm engellemelerine karşı, uzun uğraşlardan sonra New York Polis Teşkilatı'ndan miting iznimizi almamız haklı mücadelemizin büyük bir kazanımıdır.

Son yıllarda davamıza daha iyi organize olup sahip çıkmamız ve Amerikan medyası ve kamuoyuna haklılığımızı ispat etme çabalarımızın sonuç vermeye başladığının görülmesi üzerine, örnek olarak Hocalı Katliamı'nın tanınması için bir ay gibi kısa bir sürede Başkan Obama'ya 130 Binin üzerinde imza gönderilmesi, 2015 öncesi Ermeni lobisinde paniğe yol açmış ve daha da saldırganlaştırmıştır. Sözde soykırım masalından yola çıkarak, önce " Kırmızı Köpek Havlıyor " oyunu ve şimdi de "Genex" filmiyle nefret propagandalarını arttırmışlardır. Bizler de, Young Turks Derneği olarak, iki yıllık bir planlama yaparak, mitingler, konferanslar, seminerler, sergiler, belgesel film gösterimleri ve tiyatro oyunu ile Türk tarafı olarak yanıt vereceğiz.

Hocalı Katliamı'nı protesto mitinglerinde, nasıl Azerbaycanlı kardeşlerimizle omuz omuza beraberce haykırdıysak, haklı davamızı savunacağımız "Ermeni Yalanlarına Son" mitingimizde de başta Azerbaycanlı, Türkistanlı, Uygur, Özbekistanlı, Türkmenistanlı, Ahıskalı, Boşnak, Kırımlı, Çeçen ve Karaçay Türklerinin de vereceği destek ve katılım gücümüze güç katacaktır.

Ermenilerin tarih boyunca Türklere, Azerilere ve genelde Müslümanlara yaptığı soykırımı, katliamları ve insanlık dışı zulmü en ince ayrıntısına kadar Amerikan kamuoyuna göstereceğiz. Ayrıca Ermeni terör örgütü Asala tarafından katledilen diplomatlarımızı ve yakınlarını saygıyla hatırlayıp, rahmetle anacağız. Din görevlisi büyüğümüz tarafından şehitlerimizin ruhlarına fatiha okunacaktır." ifadeleri kullanıldı. 

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?