banner15

Türk işadamları Rusya'da gözaltına alındı

Krasnodar'da bir fuara "turist vizesi" ile gelen 60 kişilik bir gruptan işadamları gözaltına alındı. Gözaltında bir gün geçirip bugün mahkemeye çıkarılan işadamları Sochi'de bir toplama kampına gönderilecek. İş adamlarının sınır dışı edilmesi bekleniyor.

Türk işadamları Rusya'da gözaltına alındı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yugargo Uluslararası Tarım Fuarı'na katılmak üzere Türkiye'den Rusya'nın Krasnodar şehrine giden 26 Türk iş adamının gözaltına alındığı bildirildi.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Krasnodar'da düzenlenen Tarım Fuarı'na katılmak üzere Rusya'ya giden 26 iş adamı pasaport kontrollerinin ardından, gözaltına alındı.

Türk iş adamları, fuar alanı içindeki stantlara gelen ve pasaport kontrolü yapan sivil polisler tarafından polis merkezine götürüldü. Türk iş adamları sabah saatlerine kadar burada tutuldu. Ertesi gün, mahkemeye çıkarılan iş adamları 10 gün boyunca gözaltında tutulduktan sonra sınır dışı edilecek.

BÜYÜKELÇİLİK TÜRK VATANDAŞLARINI UYARDI

Bu arada, Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği'nin sosyal medya hesabından yapılan duyurularda, Rusya'daki Türk vatandaşlarından pasaport ve diğer belgelerini yanlarında bulundurmaları, vize ve izinlerini kontrol etmeleri istendi.

"Rusya'daki kurallara ve Rus makamlarının uyarılarına titizlikle riayet edilmesi" hatırlatılan duyuruda, Rus mevzuatı uyarınca resmi temaslarda bulunmak için Rusya'ya seyahat eden Türk vatandaşlarının, ülkeye girişte doldurdukları seyahat belgelerinin ülkeye geliş amacıyla uyumlu olması gerektiği kaydedildi.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 23:26
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35