banner39

Uçak kazazedelerinin kimlikleri açıklandı

Pakistan'daki düşen uçakta bulunanlardan 102'sinin kimlikleri tespit edildi

Asya 21.04.2012, 11:24 21.04.2012, 11:24
Uçak kazazedelerinin kimlikleri açıklandı

Pakistan'ın Ravalpindi kentinde inişe geçtiği sırada düşen yolcu uçağında bulunan 127 kişiden 102'sinin kimlikleri tespit edildi.

Kaza sonucu yanan ve parçalanan cesetlerin kimlik belirleme çalışması için İslamabad'daki Tıp Bilimleri Enstitüsüne götürtüldüğü, burada yapılan DNA testi sonucu kimlikleri belirlenenlerden 68'inin ailelerine teslim edildiği bildirildi.

İçişleri Bakanı Rahman Malik başkanlığında kurulan kriz masasında çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği, kimliği belirlenemeyen yolcuların Ulusal Veri Tabanı ve Kayıt Kurumunda biyolojik testlerden sonra kimliklerinin belirleneceği ve en kısa zamanda ailelerine teslim edileceği belirtildi.

Yetkililer, uçağın kara kutusunun bulunup incelendikten sonra uçağın düşüş nedeninin belirleneceğini açıkladı.

118'i yolcu 9'u mürettebat 127 kişi taşıyan özel Bhoja Hava Yolu Şirketine ait Boing 737 tipi yolcu uçağında kurtulan olmamıştı.

Bhoja Hava Yolu Şirketi 10 yıl önce kurulup bir süre sonra mali sıkıntılar yüzünden kapanmış, kısa süre önce yeniden faaliyete başlamıştı.

Düşen uçağın şirketin açıldıktan sonraki ilk uçuşu olduğu bildirilmişti.

Geçen Temmuz ayında, özel Blue Air Hava Yolu şirketine ait uçak İslamabad'a inmek üzereyken dağa çakılmış kazada 152 kişi ölmüştü.

 

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?