banner39

Ukrayna başbakanına mecliste müdahale

Ukrayna'da bir muhalif milletvekili Başbakan arseniy Yatsenyuk'u kucaklayarak kürsüden indirmek istedi. Muhalif vekilin girişimi mecliste yumruklu kavgaya neden oldu

Asya 11.12.2015, 17:02 11.12.2015, 17:13
Ukrayna başbakanına mecliste müdahale

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ukrayna Başbakanı Arseniy Yatsenyuk, mecliste yaptığı konuşma sırasında beklemediği bir protesto ile karşılaştı. Pyotr Poroşenko Bloğu partisinden milletvekili Barna, Yatsenyuk'un eline bir demet gül tutuşturup kürsüden indirdi.

Hükümet için bir süredir güvensizlik oyu toplayan Pyotr Poroşenko Bloğu'ndan (PPB) milletvekili Oleh Barna, koalisyon ortağı Halk Cephesi'nin lideri olan Yatsenyuk'un konuşma yaptığı sırada kürsüye geldi. Barna, eline bir gül buketi tutuşturduğu Yatsenyuk'u 'kucaklayıp' kürsüden indirdi.

YUMRUKLAR KONUŞTU

Bunun ardından diğer PPB ve Halk Cephesi üyeleri arasında da kavga çıktı. BBP parlamento grup lideri Yuriy Lutsenko'nun Barna'nın 'saygısız davranışı' nedeniyle özür dilemesinin ardından parlamentodaki oturuma devam edildi.

​'BU KOLTUĞA TUTUNMUYORUM'

Kürsüye geri dönen Yatsenyuk ise, meclisin bu yönde karar alması durumunda istifa etmeye hazır olduğunu söyledi: 'Parlamentodaki herkes, hükümet üyelerinin istifasını isteme hakkında sahip. Bu konuyu gündeme getirin ve oylayın. Ukrayna parlamentosunun kararını kabul edeceğim. Ben bu koltuğa tutunmuyorum.

banner53
Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?