Ukrayna Rusya'ya ambargoyu genişletti

Ukrayna Başbakan Yatsenyuk, Rusya’ya uyguladıkları ambargoyu genişleteceklerini açıkladı

Ukrayna Rusya'ya ambargoyu genişletti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ukrayna Başbakanı Arseniy Yatsenyuk, Rusya'ya uyguladıkları ambargo listesini genişlettiklerini söyledi.

Başbakan Yatsenyuk, Bakanlar Kurulu'nda konuştu.

Rusya'ya uygulanan ambargonun listesini genişletecek kararı imzaya açtıklarını belirten Yatsenyuk, en az 70 ürünü içeren ilave bir liste hazırladıklarını kaydetti.

Yatsenyuk, "Bu karar Rusya’nın ekonomik saldırganlığına karşı bir önlemdir. Kendi pazarımızı korumaya devam edeceğiz. Biz Ukrayna mallarını kullanacağız. Onlar bırakın kendi mallarını kendilerine satsınlar. Onlara mutluluklar" diye konuştu.

Öte yandan ülkedeki yolsuzluk iddialarıyla ilgili olarak Yatsenyuk, Başsavcı Viktor Şokin, İçişleri Bakanı Arsen Avakov, Emniyet Genel Müdürü Hatia Dekanoidze, Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) Başkanı Vasyl Hrytsak, Yolsuzlukla Mücadele Savcısı Nazar Holodnitsko ve Adalet Bakanı Pavlo Petrenko ile ortak toplantı yapma kararı aldığını duyurdu.

Suçluların bir an önce tespiti için gerekli soruşturmaların yapılması ve suçlu görülenlerin cezalandırılması amacıyla bu çalışmayı yapacaklarını dile getiren, Yatsenyuk, eski rejim ve eski Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç’in icraatları hakkında şu ana kadar bir inceleme yapılmadığına da dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 15:19
banner53
YORUM EKLE

banner39