banner39

Usame Bin Ladin'den yeni ses kaydı

El Kaide'nin lideri Usame Bin Ladin'e ait olduğu iddia edilen ses kaydında, "Tutsakların serbest bırakılması Fransız askerlerinin çekilmesine bağlı" denildi.

Asya 22.01.2011, 02:09 22.01.2011, 02:09
Usame Bin Ladin'den yeni ses kaydı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

El Kaide'nin lideri Usame Bin Ladin adıyla yayımlanan yeni ses kaydında, Afganistan'daki Fransız rehinelerin serbest bırakılmasının Fransa'nın bu ülkeden çekilmesine bağlı olduğu belirtildi.

El Cezire televizyonunun yayımlandığı Bin Ladin'e atfedilen ses kaydında, "Aynı mesajı tekrarlıyoruz. Kardeşlerimizin elindeki tutsakların serbest bırakılması askerlerinizin ülkemizden çekilmesine bağlı" dendi.

Fransız halkına seslenilen kayıtta, "Cumhurbaşkanınızın Afganistan'dan çekilmeyi reddetmesi ABD'yi izlemesinin sonucu. Bu durum, tutsaklarınızın öldürülmesi için yeşil ışıktır" ifadesi kullanıldı.

Kayıtta, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin bu tutumunun kendisine ve Fransa'ya pahalıya mal olacağı da belirtildi.

Afganistan'ın başkenti Kabil'in yaklaşık 60 km doğusunda, 30 Aralık 2009'da 2 Fransız gazeteci ve yanlarındaki 3 Afgan kaçırılmıştı. 
 

 

 

banner53
Yorumlar (0)
14
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?