banner39

Uygur Müslüman kadınlar, erkek Çinli yetkililerle 'yatak paylaşmak' zorunda kaldı

Esasen casusluk yapan Çinli yetkililerin bir milyondan fazlası, Doğu Türkistan'da Sincan eyaletindeki Uygurların evlerine yerleştirildi.

Asya 10.11.2019, 11:53 10.11.2019, 12:13
Uygur Müslüman kadınlar, erkek Çinli yetkililerle 'yatak paylaşmak' zorunda kaldı

Jessica Aya Harn

Radio Free Asia (RFA)'nın elde ettiği kaynaklara göre , Çin'in kuzeyindeki Sincan eyaletindeki (Doğu Türkistan) etnik azınlık Müslümanların çoğu yeniden eğitim adı altında toplama kamplarına doldurulurken Müslüman kadınlar, Çin hükümetinin yetki verdiği görevlilerle yataklarını paylaşmak zorunda kalıyor.

Bu görevliler aileleri “izlemek” amacıyla, çoğunlukla Uygur kadınların evlerinde hayatını geçirmek üzere gönderiliyor.

Çin'in gönüllü “Eşleş ve Aileyle Ol” programı dediği şeyde , Komünist Parti yetkilileri Müslüman Uygur kadınların evlerine gönderildi. Bu memurlar evlerde yaşıyor, düğünlere ve cenazelere katılıyor, çocuklara Mandarin Çincesi öğretiyor ve aile üyelerine hayatın tüm yönleriyle ilgili sorular soruyor. Adının verilmesini istemeyen bir Çinli yetkili RFA ile yaptığı konuşmada Uygur kadınlarına “yardım etmek” için bu evlerde yaşadıklarını söyledi :

"İdeolojilerine yardımcı oluyoruz, yeni fikirler getiriyoruz… onlarla hayat hakkında da konuşuyoruz, bu süre zarfında birbirimiz için duygular geliştiriyoruz. ”

Esasen casusluk yapan bu Çinli görevli gibi bir milyondan fazlası , Sincan eyaletindeki Uygurların evlerine yerleştirildi. Eşi toplama kamplarında hapsedilmiş olan Uygurlu kadınların evlerinde kalan bu, etnik azınlık Müslüman nüfusuna karşı Çin'in soykırımının bir başka örneği.

Uygur kocalarının ve erkeklerinin çoğunun gönderildiği bu toplama kampları, Holokost'tan bu yana halkların en büyük kitlesel hapsidir ve çoğu Uygur Müslümanı olan Çin'den bir milyondan fazla etnik azınlık Müslümanı tuttuğu söylenmektedir . Toplama kamplarında bulunanlar toplu tecavüz, sterilizasyon, işkence ve hatta yargısız ölümlere maruz kaldılar. Sincan'daki Uygur ailelerinin de devlet yetkilileri tarafından hükümet üyelerini evlerine davet etmeleri ve siyasi ve dini görüşleri hakkında bilgi vermeleri istenmektedir.

Kazak Müslüman kadından tecavüz anıları

Azınlık Kazak etnik grubundan bir Çinli Müslüman olan Sayragul Sauytbay, Uygur Müslümanlar da dahil olmak üzere yüzlerce başka Müslüman azınlık grubunun yanı sıra, Çin'in gözaltı kamplarında birkaç ay boyunca gözaltında tutuldu.

Çin devleti tarafından yapılan acımasız insan hakları ihlallerini ayrıntılarıyla anlatan Sauytbay, tutuklanan kadınlara yönelik toplu tecavüzleri izlemek zorunda kaldıklarını ve Çin eyaletine dağılmış toplama kamplarında çok sayıda başka işkence türlerine maruz kaldıklarını hatırlatıyor :

"Polisler onu perişan etmesini ve herkesin önünde birbiri ardına tecavüz etmesini emretti. Ona tecavüz ederken, nasıl tepki verdiğimizi görmek için kontrol ettiler. Başını çeviren ya da gözlerini kapatan, öfkeli ya da şok olmuş kişiler ellerinden alındı ​​ve onları bir daha hiç görmedik. Berbattı. Ona yardım edememe konusunda çaresizlik hissini asla unutmayacağım. ”

Çin’in gözaltındakilere tecavüz kullanımı, ülkedeki etnik Müslüman azınlıklara etnik olarak soykırım silahı olarak kabul edilmeli, Uygur, Kazak ve diğer Müslüman azınlık kadınları özellikle tecavüz ve cinsel tacizle hakaret görüyor.

Sauytbay ayrıca, insanlık onurunu hiç yakışmayan toplama kamplarının korkunç koşullarını şöyle açıklıyor :

16 metrekarelik bir odada neredeyse 20 kişi vardı… Odalarında da kameralar vardı ve ayrıca koridorda. Her odada bir tuvalet için plastik bir kova vardı. Her mahkuma tuvaleti kullanmak için günde iki dakika verildi ve kova günde yalnızca bir kez boşaltıldı…. [Ayrıca] her gün, polisler güzel kızları yanlarında götürdü ve bütün gece odalarına geri dönmediler. ”

Sautybay , kamplarda, mahkumların İslam'ı kınamaları ve “Komünist Partiye Teşekkür Ederiz”, “Çin'i seviyorum” ve “Xi Jinping'i [Çin Devlet Başkanı]” gibi sloganlar atmaya zorlandıklarını anlatıyor . Bütün mahkumlar ayrıca domuz eti yemek zorunda kaldılar. Kamptan geçici olarak serbest bırakıldıktan sonra komşu Kazakistan'a kaçmayı başaran Sautybay , o zamandan beri İsveç'te sığınma hakkı aldı.

Bu toplama kamplarına “yeniden eğitim kampları” diyen Çin, bu kampların, komünist devlet içindeki tehlikeli dış etkilerin ve İslami aşırılık yanlılarının engellenmesine yardım ettiğini, ancak insan hakları gruplarının Çin'den daha fazla rapor yayınladıkça ortaya çıktıklarını açıkça belirtti.

İşkence hikayeleri, zorunlu telsiz, zorla kısırlaştırma ve hatta yargısız ölümler içeren kamplar. Tüm bunlar açıkça soykırım anlamına geliyor ve Çin'in cezasız kalmaya devam etmesi nedeniyle dünyanın çoğu tehlikeli olarak sessiz kalıyor.

Kaynak: themuslimvibe

banner53
Yorumlar (25)
Vatandaş 2 yıl önce
Şerefsiz çinliler siz bizim egemenliğimiz altındayken size öylemi yaptık
vatandaş 2 2 yıl önce
yanlış anlama ama çin hiç bir zaman türkiye veya osmanlı egemenliği altına girmedi tarih'i yanlış lanse etme Çinliler zalim insanlar bunun nedeni dünya nüfusunun yarısını oluşturuyor olmaları o kadar insan arasında zalim bir kişiyi yetkili yapıp masumların başına salınca böyle olaylar ile karşılaşıyoruz dünyanın her yerinde geçerli bu olay. Masum kadınlara acıyan insanlar büyük ihtimal öldürüldü düşün kendi insanlarına bile acımayan insanlar bu kadınlara acıması beklenir mi ?
ADİMİ KEDİ 7 2 yıl önce
YAZİK YAZİK İNSANLİKTAN NASİBİNİ ALMAMİSLAR SAYGİ GÖRGÜ YERLERDE (( ALLAH )) BÜYÜKTÜR ELBET VERİR CEZALARİNİ RABBİM (( MÜSLÜMANLARA )) GÜC KUVVET SABİR VERSİN
RAMAZAN PEHLİVAN 2 yıl önce
ALLAH CC ÇİN KOMİNİST PARTİSİNİ KAHHAR-I İSMİ ŞERİFİNCE KAHRETSİN. İNSANLIĞIMDAN UTANIYORUM BU ÇİNLİLERDE İNSAN ; BENDE İNSANIM . ALLAHIM SEN BUNU YAPANLARI PARAMPARÇA ET EN KISA ZAMANDA. BAKIN GÖRECEKSİNİZ BU ZULMUN BEDELİNİ ÇOK KÖTÜ ÖDEYECEK Xİ. ZULUM İLE ABAD OLUNMAZ. HIH... BİRDE DÜNYA LİDERİ OLACAK SÖZÜM ONA. BU İŞKENCEYİ YAPANLARDA BENLİKLERİNE ALIYORLAR YAPTIKLARI BU İĞRENÇLİKLERİ. KENDİ KENDİLERİNİ VURACAK BU ÇİRKEFLİKLERİ ALLAH CC İZNİ İLE.
müslüman 2 yıl önce
Allah böyle zalimleri kahar ismiyle kahretsin inşAllah
Mehmetomk 2 yıl önce
Bu olayı siddedle kiniyorm
Hasan 2 yıl önce
Şu yorumları yapanlardan kaçı TikTok kullanıyordur vs.onlarda çinin değilmi dolaylı yollardan destek vermiş olmuyormusunuz.
dede 2 yıl önce
tarih dönüp durup hep aynı yere geliyor ey türk milleti daha ne kadar gaflette olacaksın. senin dünya tarihindeki özgül ağırlığın bin asırdır var ve sen tek başınasın özüne dön müslüman olarak yaşa düşmanların çin abd avrupa israil rusya.bunlarla bire gün gelecek savaşacaksın hazırlık yaptınmı neslini müslüman olarak yetiştirdinmi eğittinmi . hemen başla yoksa yazık olur sana.
Hayreddin 2 yıl önce
Çin'in bu şekli hükümet ehli bı iş hükümetler Çin'in bu hükümet i ni kinicak yasakliycak yaşa edecek 2hukumet hüküm et çek başka türlü oramazdi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?