banner39

Vietnam'da selin bilançosu büyüyor

Vietnam'da aşırı yağışların yol açtığı selde hayatını kaybedenlerin sayısı 31'e yükseldi

Asya 18.10.2016, 13:38 18.10.2016, 13:38
Vietnam'da selin bilançosu büyüyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Vietnam'da hafta sonu aşırı yağışların yol açtığı selde hayatını kaybedenlerin sayısı 31'e yükseldi.

Vietnam Afet Önleme ve Kontrol Ulusal Yönlendirme Komitesi tarafından yapılan açıklamada, etkili yağışların neden olduğu selde ölen 10 kişinin daha cesetlerine ulaşılmasıyla ölü sayısının 31'e çıktığı, kayıp bir kişiyi arama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Ulusal Hava Durumu Merkezi, Vietnam sahillerine ulaşan ve kuzeye doğru ilerleyen Sarika (Karen) tayfununun neden olduğu yağışların ülkenin kuzeydoğusunda devam edeceğini açıkladı.

TAHLİYE İÇİN HAZIRLIK UYARISI

Güney Çin Denizi sahillerinde gemi ve tekne kaptanlarını tayfun rotasından uzak durmaları yönünde uyaran Vietnam hükümeti, ayrıca yerel yöneticilerden, yüksek riskli bölgelerde halkın tahliyesi için hazır olmasını istedi.

Ülkede geçen hafta perşembe günü etkili olmaya başlayan yağışlar nedeniyle pazar günü 21 kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı. Selde yaklaşık 100 bin ev hasar görmüş, onlarca tren seferi iptal edilmiş ve binlerce araç mahsur kalmıştı.

Sarika (Karen) tayfunu, Filipinler'in kuzeydoğusunda da iki kişi ölmesine, 15 bin 970 kişinin tahliye edilmesine neden olmuştu.

banner53
Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü