banner39

Virüs salgınında Tebliğ Cemaatini hedef gösterenlere eski Başbakan cevap verdi: Hasta Beyinler

Tebliğ Cemaati’nin etkinliklerinin koronavirüsün yayılma hızını arttırdığı iddialarına eski Cammu Keşmir Başbakanı Ömer Abdullah'tan cevap geldi: Hasta Beyinler

Asya 07.04.2020, 13:27 07.04.2020, 13:55
Virüs salgınında Tebliğ Cemaatini hedef gösterenlere eski Başbakan cevap verdi: Hasta Beyinler

Hint işgali altındaki Cammu Keşmir'in eski Başbakanı Ömer abdullah basına yaptığı açıklamada, Müslümanların çoğunluğunun hükümetin hızla yayılan virüsle ilgili kurallara uyduğunu söyledi. .

Abdullah Twitter'a şöyle demişti: " Müslümanların çoğunluğu herkes gibi hükümet kurallarına ve tavsiyelerine kulak verdi. "

" (Tebliğ Cemaatini kasıtla) Tebliği virüsü gibi hashtag'lerle tweet atan insanlar, herhangi bir virüs doğasının yaratabileceğinden daha tehlikelidir, çünkü vücutları çok sağlıklı olabilirken zihinleri hastalanır."

Her sene olduğu gibi bu yıl da Hindistan’ın farklı bölgelerinden binlerce insan Delhi’nin merkezinde Tebliğ cemaati tarafından dini toplantı düzenlenmişti. Tebliğ Cemaati tarafından gerçekleştirilen bu toplantıya katılan insanlardan 10’u hayatını kaybederken 400’den fazla kişi de enfekte oldu. Tebliğ Cemaati’nin etkinlikleri virüsün yayılma hızını artıran bir unsur olarak ortaya çıkmıştı.

Kaynak: timestownews

Yorumlar (2)
Erdem MUTLU 2 yıl önce
Adamı mesut yılmaz zannettim. Habere o sebebten baktım. :)
Erman 2 yıl önce
Toplantı düzenlemek yaymakla eş değer. Hasta olmasalar da oldular.
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?