banner15

Yarım milyon Alman Rusya'ya dönmek istiyor

Almanya'ya yıllar önce göç eden Rusların ülkede artan mülteci nüfusu ve çıkan olaylar sebebiyle Rusya'ya geri dönmek istedikleri açıklandı

Yarım milyon Alman Rusya'ya dönmek istiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Daha önce Almanya’ya göç eden yaklaşık yarım milyon Almanın Rusya’ya dönmek istediği bildirildi.

Rusya bugün radyosuna konuşan, Almanya’daki göçmenlerin Birlik (Einheit) partisi başkanı Dmitry Rempel yaklaşık yarım milyon Almanın Rusya’ya geri dönmek istediğini bildirildi.

 Dmitry Rempel, "Bizim tahminimize göre, en fazla 500 bin kişi Rusya Federasyonuna geri dönmek isteğindedir. Bu rakam tam olarak net değildir, çünkü bu konuda istatistik veriler bulunmuyor” dedi.

Rempel, bu insanların Rusya’ya geri dönmesi için bir program hazırlanması gerektiğini söyleyerek, "Bazı insanlar kendi başlarına Rusya’ya göç ediyorlar. Onlar ev bulma, ikamet ve sigorta konularında sorunlar yaşıyorlar. Bu iş için özel kapsamlı bir program hazırlanırsa göç etmek isteyenlerin sayısı bizim tahminlerimize ulaşacaktır.” dedi.

Rempel'in iddiasına göre, Rus Almanları Almanya'daki mülteci akını ile ilgili sorunlardan dolayı Rusya'ya göç etmeyi düşünüyor. “Mülteciler ile ilgili cinayet vakaları insanları yeni göçe zorluyor. Onlar Rus dili, kültürü ve geleneklerini iyi bildikleri için ilk tercih edecekleri ülke Rusya olacaktır” yorumu yaptı.

Rusya Devlet Başkanı Putin bir süre önce, şu anda Avrupa'da aynı nedenlerden dolayı rahatsızlık hisseden ​​Yahudileri Rusya göç etmeye çağırmıştı.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 12:23
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35