banner15

Youtube'dan Kuzey Kore'ye yaptırım

Youtube, Kuzey Kore devlet televizyonunun resmi kanalını kurallara uygun olmadığı iddiasıyla kapattı

Youtube'dan Kuzey Kore'ye yaptırım

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kuzey Kore, bu kez video izleme platformu YouTube’un 'yaptırımına' maruz kaldı. YouTube, ABD'nin yaptırımlarını delmemek için Kuzey Kore devlet televizyonunun kanalını erişime kapattı.

YouTube, nükleer denemelerden Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un gezilerine kadar her konuda haberler yayınlayan Kuzey Kore devlet televizyonunun kanalını engelledi. Kanalın YouTube hesabına girildiğinde, kullanıcılar "Bu hesap, YouTube Topluluk Kuralları'nı ihlal ettiği için feshedildi" ifadesiyle karşılaşıyor.

YouTube kurallarına göre şiddet içeren, cinsel içerikli ve zararlı videolar engelleniyor. YouTube'un ana şirketi olan Google da kullanıcılardan bu tür içerikleri bildirmelerini istiyor. Ancak kapatma kararının yalnızca kanalda yayınlanan videoların içeriğiyle değil ABD'nin Kuzey Kore'ye yönelik yaptırımlarıyla alakalı olduğu belirtiliyor. Nitekim Kuzey Kore'nin reklamlar sayesinde YouTube üzerinden gelir sağlayabileceği hatırlatılıyor.

Google'ın Asya bölgesinden sorumlu yetkilisi Taj Meadows konu hakkında yorum yapmaktan kaçınırken sadece "Kurallarımıza uygun olmayan hesapları kapatıyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2016, 15:35
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48