banner39

AB Dışişleri Bakanları Lüxemburg'da toplandı

AB Bakanlar Toplantısı'nın Lüxemburg'da toplandığı, BM Suriye Özel Temsilcisi Mistura'nın da toplantıya katıldığı öğrenildi

Avrupa Birliği 17.10.2016, 12:21 17.10.2016, 12:21
AB Dışişleri Bakanları Lüxemburg'da toplandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avrupa Birliği Dışişleri Bakanları Lüxemburg’da toplandı. AB Bakanlar Toplantısı’na Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura da katılıyor.

AB Dışişleri Bakanları, AB’nin yeni küresel stretejisi, sığınmacı sorunları ve Tunus’taki son durum resmi gündemi ile toplanırken, gündeme dün akşam Irak ve ABD öncülüğündeki başlatılan Musul operasyonunun damgasını vurması bekleniyor.

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson dün ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile Londra’da yaptığı görüşmenin ardından Rusya’ya uygulanan ambargonun genişletilmesini gündeme getirmesine karşın AB Dış İlişkiler Şefi Federica Mogherini Rusya’ya ambargonun genişletilmesinin Dış İşleri Bakanlar toplantısının gündeminde olmadığını açıkladı.

Federica Mogherini, yayın organlarında bu yönde kendisinin de bir çok haber gördüğünü, hiç bir üye ülkeden böyle bir öneri gelmediğini belirterek, ‘‘Toplantıda daha çok Suriye’de insani ve politik konular üzerinde yoğunlaşacağız. Bunu da toplantıya davet ettiğim Staffan de Mistura ile birlikte tartışacağız.’’ diye konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?