banner15

AB İran'la nükleer anlaşmasının feshedilmesine karşı

AB Komisyonu Sözcüsü Kocijancic, İran'la nükleer anlaşmasının işe yaradığını vurgulayarak, feshedilmemesi gerektiğini söyledi.

AB İran'la nükleer anlaşmasının feshedilmesine karşı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Sözcüsü Maja Kocijancic, "Biz, İran nükleer anlaşmasının işe yaradığını düşünüyoruz ve bu nedenle de feshedilmemesi için kararlı tutum sergilemeye devam ediyoruz." dedi. 

Avrupa Birliği (AB), İran nükleer anlaşmasının işe yaradığını vurgulayarak, feshedilmemesi gerektiğini bildirdi.

AB Komisyonu Sözcüsü Kocijancic, günlük basın toplantısında soruları cevaplarken, "Biz, İran nükleer anlaşmasının işe yaradığını düşünüyoruz ve bu nedenle de feshedilmemesi için kararlı tutum sergilemeye devam ediyoruz." diye konuştu.

MOGHERİNİ KARARDAN SONRA AÇIKLAMA YAPACAK

ABD Başkanı Donald Trump'ın İran nükleer anlaşmasının geleceğine ilişkin kararını bugün açıklayacağını hatırlatan Kocijancic, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin de karardan sonra bir açıklama yapacağını duyurdu.

Trump'ın ne yönde bir karar vereceği konusunda yorum yapamayacağını belirten Kocijancic, AB'nin Avrupalı şirketlerin yararlarını gözetmeye devam edeceğine işaret etti.

Nükleer anlaşmanın ABD çıkarlarına aykırı olduğunu savunan Trump'ın önceki ABD Başkanı Barack Obama döneminde 2015 yılında İran ile yapılan nükleer anlaşmaya ilişkin kararını TSİ 21.00'de açıklaması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2018, 15:48
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48