banner39

AB ülkelerindeki işbirliği çatlağı ayyuka çıktı..

AB ülkelerindeki işbirliği çatlağı önümüzdeki dönemde, ulus kavramının sermaye ile kurduğu ilişki konusunda etraflı tartışmalara işaret ediyor.

Avrupa Birliği 28.03.2020, 08:25 28.03.2020, 14:29
AB ülkelerindeki işbirliği çatlağı ayyuka çıktı..

İtalya'nın eski başbakanı ve aşırı sağcı Matteo Salvini'den Avrupa Birliği'ne sert tepki.

1 Haziran 2018-5 Eylül 2019 tarihleri ​​arasında başbakanlık ve içişleri bakanlığı börevi yapan Matteo Salvini, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, birliği İtalya'da yaşanan ölümlere kayıtsız almak suçladı ve, "AB’den nefret ediyor ve tiksiniyorum. Birlikten ziyade, yılanlar ve çakallar mağarası. Önce virüsü yeneceğiz, sonra dönüp AB’yi düşüneceğiz. Gerekirse teşekkür etmeden ayrılacağız" ifadelerini kullandı. 

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından İtalya'nın ardından en fazla etkilenen ülke olan İspanya, ortak mücadele ve yardım konusunda harekete geçmeyen Avrupa Birliğini (AB) eleştirdi.

Yardıma Çin ve Rusya gitmişti

Virüsün Avrupa’da en çok vurduğu İtalya, AB’yi destek vermekte eksik kaldığı için sert şekilde eleştirmiş, beklediği desteği Çin ve Rusya’dan görmüştü.

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, Twitter’dan paylaşımda bulundu. Sanchez, “Neslimizin en kötü kriziyle karşı karşıyayız. Avrupa projesinin geleceği tehlikede. Koordinasyonlu ve sağlam bir AB ile bireyselcilik arasında seçim yapıyoruz. Biz, derinden Avrupacıyız. Bu acil duruma karşı ortak cevap talep ediyoruz, adil bir toparlanma garanti ediyoruz” ifadelerini kullandı.

banner53
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?