banner15

Boğa güreşi arenası cami oluyor

Boğa güreşlerinin yasaklanması üzerine boş kalan Barcelona'daki boğa güreşi arenası kentin en büyük camii haline getirilecek

Boğa güreşi arenası cami oluyor

İspanya'da boğa güreşlerinin yasaklanmasının ardından Barcelona kentinde bulunan boğa güreşi arenasının Katar Emirine satıldığı, Katar Emirinin de burayı camiye dönüştüreceğini açıkladı.

İspanya'nın en yüksek tirajlı 29 Minitos gazetesinin haberine göre Barcelona Belediyesi, İspanya'da boğa güreşlerinin yasaklanmasından sonra atıl duruma düşen ve mimarisi dışarıdan camiyi andırdığı gibi aslen Arap mimari tarzına göre inşa edilmiş olan Arenas de Barcelona'nın ne yapılacağını düşünürken, Katar Emiri yapının camiye dönüştürülmesi için 3 milyar dolar bağışta bulunma sözü verdi.

Barcelona Belediye Meclisi teklifi değerlendirmeye aldı.

Proje kabul edildiği takdirde yapı Barcelona'nın en büyük camii olacak ve minaresi de Mekke ve Medine'deki minarelerden sonra dünyanın yüksek üçüncü minaresi olacak.

Ayrıca "Bitmeyen Kilise"nin hemen karşısında yer alan ve Barcelona'nın önemli sembollerinden biri olarak kabul edilen Arenas de Barcelona, "Mescid de Barcelona" adını alacak.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2014, 15:02
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48