Danimarka'da helal et üretim tesisinde yangın

Danimarka'nın en büyük helal et ve kebap üretim fabrikası olan Türk sermayeli MB Food'un tesislerinde çıkan yangında büyük maddi hasar oluştu

Danimarka'da helal et üretim tesisinde yangın

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Danimarka'nın başkenti Kopenhag yakınlarındaki Greve şehrinde, helal et ve kebap üretimi yapan Türk sermayeli MB Food'un tesislerinde çıkan yangın, itfaiyenin yoğun çabaları sonucu çevredeki fabrikalara sıçramadan söndürüldü.

Sabaha karşı çıktığı belirtilen yangın, kısa sürede fabrika binasını tamamen etkisi altına aldı. Yangına çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilmesine rağmen gece karanlığında saatlerce alevlerle boğuşan itfaiye erleri, ancak sabah saat 10.30'da yangını kontrol altına alabildi.

Yangının çıktığı esnada fabrikada çalışanların olmaması ve fabrikanın endüstri bölgesinde yer alması olası can kaybını önledi. 

Danimarka'nın en büyük helal et ve kebap üreticisi olarak bilinen MB Food'un sahibi 4 Türk ortaktan Mustafa Muhçu, yaptığı açıklamada, yangının havalandırmadaki yağ kalıntılarından kaynaklı çıktığının tespit edildiğini söyledi. 

Yangında, tesisin yüzde 70'inin yandığını ifade eden Muhçu, "En büyük tesellimiz 60 çalışanı olan tesisimizde kimsenin burnunun kanamamış olması. Şimdilik başka bir yer bakıyoruz. Yanan kısım eski haline getirilinceye kadar geçici bir yer kullanacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2014, 22:29
banner53
YORUM EKLE

banner39