banner39

İngiltere'de bir kişi selden öldü

İngiltere son günlerde tarihinin en yağışlı zamanını geçiriyor, ülkede aralıksız devam eden yağmurdan dolayı meydana gelen selde bir kişinin hayatını kaybettiği duyuruldu

Avrupa Birliği 13.02.2014, 13:38 13.02.2014, 13:38
İngiltere'de bir kişi selden öldü

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İngiltere son günlerde yoğun yağış, fırtına ve selle mücadele ediyor. Günlerdir aralıksz devam eden yağmur Thames nehrinin taşmasına neden oldu. Meydana gelen selde de 70 yaşlarında bir adamın hayatını kaybettiği duyuruldu.

İngiltere'nin özellikle batı kesimini vuran yoğun yağış dalgası birçok kişiyi evini terketmek zorunda bıraktı. Yağışla birlikte saatteki hızı 160 kilometreyi aşan fırtına da birçok evin çatısının uçmasına ve ağaçların yıkılmasına neden oldu.

İngiltere'de son 250 yılın en yoğun yağışının gerçekleştiği son bir ayda 100 binden fazla insanın evini terk etmek zorunda kaldığı bildirildi. Evlerinde mahsur kalan yaklaşık 850 İngiliz vatandaşının da arama kurtarma ekipleri tarafından kurtarıldıkları ifade ediliyor.

Aşırı yağışlardan dolayı tren ve metro seferlerinin de durdurulduğu ülkede yağışların ve fırtınalı havanın hafta sonu da devam edeceği tahmin ediliyor.

İptal edilen tren seferleriyle ilgili kamuoyunda meydana gelen tepkilerle ilgili konuşan İngiltere Başbakanı David Cameron, hedeflerinin para olmadığını, insanların hayatını önemsedikleri için seferleri güvenlik amaçlı durdurdukarını ifade etti.

Fırtınadan dolayı bulundukları yerlerde mahsur kalan veya evlerini terk etmek zorunda kalan İngiltere vatandaşlarına gıda yardımları yapılıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?